Nihat Özdemir: “1 Nisan’a Kadar Seyircili Maç Yok”

 Nihat Özdemir: “1 Nisan’a Kadar Seyircili Maç Yok”
Okunuyor Nihat Özdemir: “1 Nisan’a Kadar Seyircili Maç Yok”

TFF Başkanı Nihat Özdemir, beIN Sports’ta gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimiz her hafta devam ediyor. Son yaptığımız toplantıda 1 Nisan’a kadar seyircili oynatma şansımız yok. Aşılama devam ediyor. 1 Nisan’da değerlendireceğiz. 1 Nisan’dan sonra seyircili oynanır mı, oynanmaz mı? UEFA’ya da Şampiyonlar Ligi finali için de seyirci için bildirim yapacağız.

Evvela Hamit Altıntop ile başladılar. Haberi bile yok. TFF’de kendi işlerini yapıyor. Bazı kararlara ihtiyacı vardı, görüşümü sordu. Çalışmasına tüm hızıyla devam ediyor. Hamit Altıntop bence gelecekte bir idareci, yönetici olarak çok büyük faydalar sağlayacak. Ben şahsen çok seviyorum. Bir derdi sıkıntısı olursa ilk benle paylaşacağına inanıyorum.

Profesyonel kadroyla ilgili uydurma haberler var. 3-4-5 ay içerisinde değişim gibi bir projemiz var. Kararlar nedeniyle rahatsız olan camialar, taraftarlar var. Sosyal medya üzerinden huzursuzluk çıkarmaya çalışıyorlar. Biz sosyal medyaya bakmıyoruz.

Sezona başlarken, bu sezonu yürütetemezsiniz, yayınlar, konuşmalar oldu. Biz inandık. Kulüplerle oturduk. Pandemi döneminde ne gibi tedbirler alarak bu ligi götüreceğimize karar verdik. Lig takvimini ilan edip sezona başladık. 25. haftayı tamamladık. Kaldı 17 hafta. 28 yılda 1 rastladığımız, bugün Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor yarışın içerisindeler.

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’i tamamlamak ana hedefimizdi. Herkese candan yürekten teşekkürler. Bu şartlarda bu ligi tamamlamak çok zor. Herkes talimatlara uydular. İkinci yarıda artık erteleme olamayacak. Kadroları genişlettik, yabancı sayısını artırdık. Bu şekilde tamamlamak istiyoruz. Tüm futbol camiasına teşekkürler.

Bence Olimpiyat Stadı çok iyi gözüküyor. İlk başta denedik bunu. Bunu Süper Kupa maçında denedik. Trabzonspor ile Başakşehir oynadılar. Yine kar yağan, soğuk bir gündü. Rüzgar panelleri yaptık. Başarılı olduk. Stadyumu bu hale getiren Nuri Akın’a canı yürekten teşekkürler. Çok büyük mesafe kat ettik. Büyük mesai harcadı. Bu ağır kış şartlarına rağmen Süper Kupa finalini başarılı bir şekilde oynadık. Karagümrük ve Fenerbahçe ile oynadılar. Yine yağış vardı. Stadyum ve saha mükemmeldi. İspatladık. Altyapısını çok iyi hazırladık. Çim çok kaliteli. Olimpiyat, futbol oynamaya çok elverişli bir saha. Şampiyonlar Ligi finali önemli bir maç. Belli kapasitede seyircili oynamayı düşünüyoruz. UEFA ve Sağlık Bakanlığı ile görüşmeye devam ediyoruz. 29 Mayıs’taki finali seyircili oynamak istiyoruz. Türkiye’nin turizm açısından tanıtılması için, Türkiye’nin tekrar turizm cenneti olduğunu göstermek istiyoruz.

Yalnız çim ekmekle, çimler iyidir diyemezsiniz. Önemli olan zeminin drenajını çok iyi yapmaktır. Drenaj şudur. Yağmur veya kar yağdıktan ve erittikten sonra çıkan suyu bir an önce süzüp, toprakta kalmadan tamamen emip sahanın dışına göndermelisiniz . Nuri Akın’ın çok büyük mesai sarf etmesi, emek vermesiyle müthiş bir altyapı yaptık. İstanbul şartlarına uygun en iyi çimi bulduk ve ektik.

Sosyal medyaya bakmasın kamuoyu. Merak ettikleri bir konu varsa bana veya arkadaşlarıma soru yöneltebilir, internet sitemize bakabilirler. Sakın sosyal medyaya bakıp TFF hakkında, yöneticileri hakkında bir görüşte bulunmasınlar.

Maçlar oynanıyor. Hakem teşkilatımız, MHK bu konuda çok önemli çalışmalar yapıyor. Uilenberg var, eğitmenimiz. Eğitim veriyorlar, online eğitimler oluyor. MHK ve hakemlerimizin gelişmesi için her türlü çabanın içerisindeyiz. Avrupa’nın en iyi teknik kapasitesine sahip VAR sistemimiz var. Maçlar oynanıyor, hata olur olmaz. İnsan varsa işin içinde hata olur.

Bir defa Türkiye bir hukuk devletidir ve hukuk düzeni vardır. Hangi kulüp istiyorsa müracaatını yapsın. Başsavcılık görüş soracaktır, kurallara bakacaktır. Her şey talimatnamede var. Buna göre yürüyeceğiz. Kimsenin ben elini kolunu tutmam. Her yere gidebilirler, UEFA, FIFA, mahkemeler. Hukukun elini kesemeyiz, kimsenin de kesmesine izin vermeyiz. Gitsinler, herhangi bir hukuki hakları varsa hakimler gerekli kararı verirler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın