Mustafa Cengiz’den Flaş Karar! Yöneticiler Resmen Açıkladı

 Mustafa Cengiz’den Flaş Karar! Yöneticiler Resmen Açıkladı
Okunuyor Mustafa Cengiz’den Flaş Karar! Yöneticiler Resmen Açıkladı

Galatasaray’da sular durulmuyor ….

Türk Telekom Stadyumu’nda Mustafa Cengiz ve yöneticilerin yaptığı görüşmenin tüm detayları ortaya çıktı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in son dönemdeki söylemleri ile Sarı Kırmızılı camiada büyük bir krize yol açtı. İlk olarak GS TV’de futbolcular için “Futbolcular şeref ve haysiyetlerini hatırlasınlar” cümlesini kuran Cengiz ardından Ryan Donk için “Donk’un seks partilerinden bıktık. Futbolcular doğru dürüst antrenman yapmıyor. Akşam parti, sabah idman… Performanslarını başka yere harcıyorlar. İşin eğlencesindeler” ifadelerini kullanarak büyük tepki almıştı.

İSTİFA TALEBİ 

Türk Telekom Stadı’nda dün olağanüstü toplanan yönetim, Başkan Cengiz’i istifaya çağırdı. 2. başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ile Kaan Kançal, yöneticilerden Mahmut Recevik, Okan Böke, Ömer Cansever ve Dilek Kutlu ile Sportif AŞ yönetimindeki Oytun Özer, Başkan Mustafa Cengiz ile kritik bir konuşma yaptı.

‘YANINDA DEĞİLİZ’ 

“Yaptığınız açıklamalar ve son gelişmeler, sağlığınıza ve Galatasaray’a zarar veriyor. İstifa etmeniz en doğru karar olacaktır. Aksi takdirde bundan sonra yanında değiliz” dedi.

‘YENİDEN ADAY OLACAĞIM’ 

Başkan Cengiz ise, kendisine iletilen bu mesaja, “Sağlığım yerinde… Yeniden aday olacağım. Bu kararımdan da kimse beni vazgeçiremez. Sonuna kadar savaşacağım” ifadesini kullandı.

RECEVİK VE BÖKE 1. AĞIZDAN DOĞRULADI 

Yapılan toplantıda bizzat bulunan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik ile Okan Böke de yaptıkları açıklamayla konuşulanları doğruladılar Recevik ve Böke toplantıda konuşulanları böyle açıkladı.

‘CENGİZ’E İSTİFA ETMESİNİ ÖNERDİK’ 

Galatasaray Yönetim Kurulu Üye Mahmut Recevik toplantıda yaşananları şöyle anlattı; ‘Bugünkü toplantıda 7 yönetici, Başkan Mustafa Cengiz’e istifa etmesini önerdik. Salı günü başkanın TV’deki konuşmaları beğenmediğimiz bir tutumdu. Pazartesi günü bir dernekte yaptığı konuşmalar ve bunların gazeteye yansıması da rahatsız ediciydi.’

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın