Mustafa Cengiz: Galatasaray Lisesi, sonsuza kadar yaşayacak

 Mustafa Cengiz: Galatasaray Lisesi, sonsuza kadar yaşayacak
Okunuyor Mustafa Cengiz: Galatasaray Lisesi, sonsuza kadar yaşayacak

Galatasaray’da yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen törende yeni 399 üyeye beratları takdim edildi. İlk beratları başkan Mustafa Cengiz ile kulübün en yaşlı üyesi (1918 doğumlu) Fuat Diriker birlikte verdi.

Açılış konuşmasını yapan başkan Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübün 15 binin üzerinde üyesi olduğuna değinerek, “Şu anda 9 bin 800’ü aktif, aidatını ödemiş üye durumunda. Türkiye’de bu kadar çok taraftarı olup bu kadar az üyesi olan kulüplerden biriyiz. Bunun hem olumlu hem de olumsuz tarafları var. Taraftarlar üye olmak istiyor. Tüzüğümüz buna izin vermediği gibi üyelik aidatlarımız da biraz yüksek. 20 bin lira kadar. Bunun bize camia olarak maddi anlamda çok büyük katkısı var.” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY’A ÜYE OLMAK GERÇEKTEN ÇOK ZOR”

Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı kulübe üye olmanın zor olduğunu söyledi.

Başkan Cengiz, “Galatasaray’a üye olmak gerçekten çok zor. O yüzden lütfen o üyelik kartının kıymetini bilin. O kartın size getireceği çok avantaj yok fakat şunu bilin ki siz Türkiye’de futbolla ilgilenen yüzde 91 civarında bir kitlenin yüzde 45’ine aitsiniz. Galatasaray’da aidiyet duygusu, sadakat, vefa ve teşekkür duygusu çok önemli değerlerdir. Biz kendimizi sadece ait hissetmeyiz. Aynı zamanda sadığız ve kim ne yapmışsa, milimetrik bir şey yapmış olsa da teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın