Murat Şahin’den Cyle Larin İtirafı

 Murat Şahin’den Cyle Larin İtirafı
Okunuyor Murat Şahin’den Cyle Larin İtirafı

Süper Lig’i çifte kupa ile kapatan Beşiktaş’ta Sergen Yalçın’ın sağ kolu olan yardımcı antrenör Murat Şahin, Cyle Larin’le ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE’YE GELMİŞ EN İYİ OYUNCU ATİBA

– Atiba, 38 yaşında olmasına rağmen müthiş oynuyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Analizlerde takımın Josef ile birlikte en çok koşan oyuncusu oluyor. Çok özel bir oyuncu. Bence Türkiye’ye gelmiş, kendi mevkiinin en iyi oyuncusu. Aile yaşantısı da çok düzgün. Bazen biz idmanları akşam düşünüyoruz, o sabah istiyor. ‘Aileme gideyim’ diyor. Ben de takılıyorum ona, ‘Hanımından izin al da idmana gel’ diye. Teknik ekibe de alınabilir, her türlü bilgisinden yararlanılabilir.


“BÜTÜN KUPALARA ADAYIZ”

– Sezonu iki kupayla tamamladınız. Şimdi sıradaki hedefiniz nedir?

Futbolcuyken oynadığınız kulüpte dönüp antrenör olarak başarı kazanmak ayrı bir zevk. Futbolda hedef bitmez. Süper Kupa’yı da kazanmak istiyoruz. Başarılara süreklilik kazandırmak istiyoruz. Çok çalışacağız, bütün kupalara adayız. Dün dündür, bitmiştir. Artık bugünün hedefine bakacağız.

CYLE LARIN İTİRAFI

– Bu sezon birçok oyuncunun performansı öne çıktı. Bunu nasıl değerlendirirsiniz?

Larin sezon başı gitsin kalsın, yedekten kullanırız vs. diye konuşulan oyuncuydu ama sonra işler değişti. Larin’in bize performans vermesi sol açıkta oldu. Santrforda aynı etkiyi veremiyor, yüzü dönük daha iyi oynuyor. Bu sene bütün oyunculardan katkı aldık ve bu da bizi başarıya götürdü. Oynamayan oyuncudan esas katkıyı alırsanız şampiyonlukta büyük aday olursunuz. Oynayan oyuncunun zaten performansı bellidir, onların formsuzluğunda yerine oynattığınız oyuncu aynı katkıyı sağlamazsa tökezlersiniz.

“LARIN BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI”

– Takım içinde sezon başındaki beklentiyle, sezon sonu geldiği nokta değerlendirilirse, sizi en çok şaşırtan oyuncu kim oldu?

Açıkçası oyuncularımızı çok fazla ayırt etmek istemiyorum ama ‘sezon başı düşündüğünüzle sezon sonu size performans verenlerden’ derseniz, kesinlikle Larin derim. Sezon başı ne bizlerin ne başkasının beklemediği bir performans verdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın