Muhammed Elneny: “Beşiktaş’ta İyi Oynadım”

 Muhammed Elneny: “Beşiktaş’ta İyi Oynadım”
Okunuyor Muhammed Elneny: “Beşiktaş’ta İyi Oynadım”

Geçen sezon kiralık olarak Beşiktaş forması giyen ve bu sezon Arsenal’de düzenli olarak oynayan bir oyuncu haline gelmeyi başaran Muhammed Elneny, The Athletic’e konuştu ve kariyerini anlatırken, Beşiktaş’ta iyi oynadığını da ekledi. İşte Elneny’nin sözleri…

Mısır’da Al Mokawloon’da oynarken bir gazeteci bana, ‘Senin hayalin ne?’ diye sordu. Ben de, ‘Dünyanın en büyük takımında oynamak istiyorum’ dedim. Bana, ‘Mo…’ dedi, cümlesini bile tamamlamadı çünkü deli olduğumu düşünüyordu. Mısır’da kimse böyle düşünemezdi.

Annemi kaybettim ama tüm yolculuğumda benimleydi. Onu çok sevdim ve şimdi daha da çok seviyorum. Şimdi arabalarımız, her şeyimiz var. O zamanlarda paramız yoktu. El-Mahalla’dan Kahire’ye her hafta 3 kere trenler ve otobüslerle giderdik. Aynı gün gidip dönmek zorundaydık. Çok küçük olduğum için yanımda biri olmalıydı ve annem hep yanımdaydı. Mısır’ın en büyük takımında oynadım, gerçekten mutluyum. Çok şey öğrendim.

Etrafındaki insanlar senin hata yapmanı bekliyorsa, futbol oynayamazsın. Arsenal’de herkes yardım etmek istiyor. Her gelene de iyi hissetmesi gerektiğini söylüyorlar. Arsenal’in kültürü bu. Gerçekten burada bir aileyiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın