Mostafa Mohamed’in Bonservis Opsiyonu İçin Olay İddia!

 Mostafa Mohamed’in Bonservis Opsiyonu İçin  Olay İddia!
Okunuyor Mostafa Mohamed’in Bonservis Opsiyonu İçin Olay İddia!

Galatasaray’ın devre arası transfer döneminde Zamalek’ten kiraladığı Mostafa Mohamed, Sarı-Kırmızılı forma altında ligde ve kupada çıktığı toplam 4 maçta 4 gol atarak bir anda taraftarların sevgilisi haline geldi.

Oyuncunun opsiyon maddesiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

GALATASARAY TEKLİF ARTTIRDI VE MUTLU SON

St. Etienne’in masadan çekilmesiyle yeniden harekete geçen Galatasaray, Mohamed için teklifini arttırdı ve Zamalek’i ikna etti. 26 Ocak’a İstanbul’a gelen Mohamed’in transferi 1 Şubat akşamı açıklandı ve 23 yaşındaki golcü 1,5 yıllığına resmen Galatasaraylı oldu.

Mohamed’in İstanbul’a geleceği gün askerliğiyle ilgili çıkan problem de Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin yardımıyla kısa süre içerisinde çözüldü ve oyuncu da çok istediği Galatasaray’a kavuştu.

GOL SEVİNCİ İLE ZAMALEK’E SELAM ÇAKIYOR

Futbola Zamalek’te başlayan Mohamed, attığı gollerin ardından yaptığı ok atma hareketiyle eski kulübüne selam çakıyor. Zamalek’in logosunda diz çökmüş bir antik Mısırlı’nın ok attığı görülüyor.

İLK AVRUPA DENEYİMİ

Mostafa Mohamed, Galatasaray’a gelerek ilk kez ülkesi dışında futbol oynamaya başladı. Yaz transfer döneminde Fenerbahçe haberleriyle ilgili konuşurken de ‘Artık Avrupa’da oynamak istiyorum’ diyerek Salah, Trezeguet ve Elneny gibi Mısırlı futbolcuların yolundan gitmeyi hedef olarak gördüğünü söylemişti.

AİLESİNE KAVUŞMASINA 6 GOL KALDI

Eşini ve çocuklarını Kahire’de bırakan ve İstanbul’a gelen Mohamed için Abdurrahim Albayrak; “Mohamed bana ’10 gol atmadan ailemi İstanbul’a getirmeyeceğim’ dedi. Ben de ona; ‘Çabuk gol at ve ailene kavuş o zaman’ dedim.” ifadelerini kullanmıştı.

GALATASARAY’IN PERFORMANS VE BONSERVİS BEKLENTİSİ YÜKSEK

Mohamed’in ilk 4 maçta attığı goller ve sergilediği komple santrfor performansı deneyimli hocanın yanı sıra yönetimi de mutlu etti. Mostafa Mohamed’in bu performansını sürdürmesi halinde yüksek bir bonservis bedeliyle Avrupa’ya transferine kesin gözle bakılıyor.

YENİ BİR SORLOTH OLUR MU?

Satın alma opsiyonuyla 1,5 yıllığına kiralanan Mohamed’in, ilk maçlarında sergilediği performans sonrası Galatasaraylı taraftarların içini endişe kaplamış durumda. Alexander Sörloth’un Trabzonspor’dan ayrılışını akıllarına getiren taraftarlar, hemen harekete geçilip Mohamed’in bonservisinin alınmasını istiyor. Galatasaray cephesi ise satın alma opsiyonuyla yaptıkları kiralama sözleşmesine güveniyor.

MISIR’DAN BOMBA İDDİA! ZAMALEK’E 4 MİLYON DOLARDAN YÜKSEK TEKLİF GELİRSE…

Zamalek’e yakın Mısırlı gazeteci Sarah Abdelbaky, yaklaşık 1 milyon takipçili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Zamalek ile Galatasaray arasında yapılan sözleşmede dikkat çeken bir detaydan bahsetti.

Sarah Abdelbaky’ye göre Zamalek, Galatasaray’ın satın alma opsiyonundaki fiyat olan 4 milyon dolardan yüksek bir teklifi bir başka takımdan alması halinde bu rakamı Galatasaray’ın önüne koyacak ve Sarı-kırmızılı takımın Mohamed’in bonservisini bu fiyattan almasına öncelik tanıyacak.

Habere göre Galatasaray yeni fiyatı kabul edip Mohamed’in bonservisini alması halinde dahi 4 milyon dolardan yüksek bir rakama Mısırlı futbolcuyu bir başka takıma satması halinde aradaki farkın %15’ini Zamalek’e ödeyecek.

ABDURRAHİM ALBAYRAK ‘4 MİLYON DOLARI VERİP ALABİLİRİZ’ DEMİŞTİ

Abdurrahim Albayrak ise geçtiğimiz günlerde yaptığı bir sohbet toplantısında 1 Temmuz 2023 gününe kadar 4 milyon doları Zamalek’e yatırmaları halinde Mohamed’in bonservisini alabileceklerini, o tarihe kadar başka bir kulübe gitmesinin söz konusu olmadığını ifade etmişti.

MISIR BASINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Mohamed’in Galatasaray’da sergilediği performansı ülkesi Mısır’da da oldukça yüksek sesle yankı buluyor. Galatasaray maçlarını takip eden Mısır basınında sık sık Mohamed ile ilgili haberler yer alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın