Maçlar Artık TV8’de

 Maçlar Artık TV8’de
Okunuyor Maçlar Artık TV8’de

Süper Lig’in yeni yayıncısı TV8 olacak. Acun Ilıcalı ve ekibi ihaleye dahil olarak ligin aktif yayıncısı olmayı hedefliyor.

Katarlı yayıncı kuruluş beIN Sports, kulüpler ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında yaşanan anlaşmazlıkla sık sık gündeme geliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’in yayın haklarının Katarlılardan alınabileceği sinyalini verdi ve Süper Lig için yeni yayın ihalesi yapılacağını açıkladı.

Pandemi ve kurların artması nedeniyle 21 kulübün gelir kaybı yaşadığını belirten Özdemir, “Hedefimiz kulüplerin gelirlerini tekrar artırmak. Yayıncı kuruluşun sözleşmesi bitiyor. Türkiye büyük bir nüfusa sahip. Dünyadaki bütün yayıncı kuruluşları teklif vermeye davet edeceğiz. Yeni yayın ihalesi yapacağız. Bu senenin haziran ayı ile aralık ayı arasındaki süreçte dosyayı hazırlayıp ihaleye çıkacağız ve herkesi davet edeceğiz. Pandemi düzelme yoluna girerse ve gelirleri artırıcı bir ihale yapabilirsek kulüplerimizin mali durumları iyiye doğru gidebilir” ifadelerini kullandı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın