Maçı Sonrası Açıkladı! Salih Uçan Gerçeği…

 Maçı Sonrası Açıkladı! Salih Uçan Gerçeği…
Okunuyor Maçı Sonrası Açıkladı! Salih Uçan Gerçeği…

Beşiktaş 2021-2022 sezonunu açılış maçında sahasında Çaykur Rizespor’un   baştan sona üstün oynadığı maçta 3-0 mağlup ederek yeni sezona muhteşem bir başlangıç yaptı. Karşılaşmanın hakemi  Zorbay Küçük’ e ise tepkiler vardı. İşte detaylar…

SPOR YAZARLARI KARŞILAŞMAYI DEĞERLENDİRDİ 

Spor yazarları Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor’u 3-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirirken karşılaşmanın hakemş Zorbay Küçük’e ise tepkiler vardı. İşte yazarların değerlendirmeleri…

BİLAL MEŞE;

“Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba’yı vefatının yedinci yılında özlemle anıyorum. Seni hiç unutmadık, unutturmayacağız. Evlatların da kaldığı yerden devam etti. Şampiyon, şampiyon gibi lige girdi; ilk maçı adeta sana armağan etti.Bu oyunu seviyoruz, hele seyircili olunca tadına doyum olmuyor. Hem takımlar hem de bizler, kısıtlı olsa da taraftara kavuştu. Keyifli, kavga-gürültüden uzak, centilmenliğin öne çıktığı yeni sezonda tüm takımlara başarılar diliyorum.”

‘KEŞKE İYİ ŞANSLAR DİLEYEBİLSEK’ 

“Keşke, hakemlerimize de iyi şanslar dileyebilsek… Nerdeee? Dakka bir, Zorbay Küçük, Sabo’yu ikinci sarıdan atması gerekirken, atamadı! Sabo’nun Welinton ile Vida’ya yaptığı hareket fotokopi gibi…”

‘HADİ ORADAN! HİÇ DERS ALMAMIŞLAR’ 

“Birine sarı, diğerine yok! Hadi ordan arkadaş! Maalesef hakemlerimiz geçmişten hiç ders almamışlar. Yine radarımıza takılacaklar bu sezon! VAR bu tip sarı kartlık pozisyonlarda devreye giremiyor. Kural bu, ne diyelim!”

“Evet, sezonun ilk maçları hep zordur, biliyoruz. Hele hele son şampiyonsanız ki, Beşiktaş öyle, rakibin iştahını kabartırsınız!

‘SALİH NEDEN İSTENİLDİĞİNİ GÖSTERDİ’ 

“Bir diğer yeni transfer Salih de Sergen hocanın onu neden istediğini gösterdi: Sergen Yalçın’ın geçen sezonki meşhur defansif orta saha tartışmasında betimlediği ideal orta saha gibi top rakipteyken defansif, top Beşiktaş’tayken ofansif orta sahaya dönüştü, toplu ve topsuz oyunda tüm boşlukları doldurmaya ve değerlendirmeye çalıştı. Adaptasyon süreci tamamlandığında ilk 45’te yaptığı misal bir adım önde olma gibi küçük hataları da zamanla düzeltebilecek kalibrede bir oyuncu.”

‘SERGEN YALÇIN MESAJ VERDİ’ 

“Rizespor oyunu çevirebilmek için yaptığı değişikliklerden umduğunu bulamadı. Sergen Yalçın, golleri atıp oyunu kontrolüne aldıktan sonra 4 değişiklikle hem futbolcularına, hem de rakiplerine mesaj verdi. N’Koudou, Salih, Ghezzal, Kenan ve Atiba’yı dışarı alırken Larin, Oğuzhan,Gökhan, Güven ve Necip’i oyuna sürdü. Mesaj netti: Hepinize ihtiyacım var. Hepiniz bu takımın değerlerisiniz. Rakiplere verilen mesaj daha da anlamlıydı: Biz sıradan bir takım değil, kocaman bir şampiyonuz! Larin’in attığı üçüncü gol de bu mesajlara vurulan mühür oldu.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın