Luuk De Jong Kartal Oluyor

 Luuk De Jong Kartal Oluyor
Okunuyor Luuk De Jong Kartal Oluyor

Kadrosuna golcü takviyesi yapmak için girişimlerini hızlandıran Beşiktaş, bonservisi İspanya La Liga ekiplerinden Sevilla’da olan Luuk de Jong için harekete geçti.

Transfer çalışmalarına devam eden Beşiktaş, daha önce de ilgilendiği Luuk de Jong’u gündemine aldı. Golcü ismi Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi bizzat önerdi.

Beşiktaş’ta kiralık oynayan Michy Batshuayi, İngiliz ekibi Chelsea’ye geri döndü. Cyle Larin ve Güven Yalçın’ın biten sözleşmelerini yenilenmedi. Elde kalan tek santrfor, rotasyon olarak düşünülen Kenan Karaman. Beşiktaş, forvet için eski gözdesi Luuk De Jong’u yeniden gündemine aldı.

ÇEBİ’DEN GOLCÜ ÖNERİSİ

Siyah-beyazlılar, yeni sezonun mesaisine 27 Haziran’da başlayacak. Avusturya kampı ise 5 Temmuz’da start alacak. Yeni santrforu yurtdışı etabına yetiştirmek için büyük acele var. Wout Weghorst’ten yanıt beklerken Alexander Sörloth’la da teması kesmeyen Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi de topa girdi. Çebi, Luuk de Jong’u futbol şubesine önerdi. Çebi, basın toplantısında, “Weghorst ile eğer başka bir golcüyle anlaşmamışsak belki anlaşabiliriz” diyerek de net bir mesaj verdi.

SEVILLA ELDEN ÇIKARMAK İSTİYOR

Luuk De Jong, sezonu Barcelona’da kiralık tamamladı. Sevilla ise 1 yıllık sözleşmesi kalan Hollandalıyı elinden çıkarmak istiyor. 31 yaşındaki futbolcu bonservisini alırsa Beşiktaş’ın resmi teklif yapması bekleniyor. Beşiktaş, 2 milyon Euro maaş ve 1 milyon Euro imza parası belirledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın