Lincoln Henrique: “Beni Tarz Olarak En Çok Ronaldinho Etkiledi” – Spor Haberleri

 Lincoln Henrique: “Beni Tarz Olarak En Çok Ronaldinho Etkiledi” – Spor Haberleri
Okunuyor Lincoln Henrique: “Beni Tarz Olarak En Çok Ronaldinho Etkiledi” – Spor Haberleri

Fenerbahçe’nin yeni transferi Lincoln Henrique, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenmanın sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Brezilyalı oyuncu, sarı-lacivertli takıma transfer süreci, teknik adam Jorge Jesus, hedefleri ve ilk izlenimlerini anlattı.

Fenerbahçe’ye geldiği için hissettiklerini aktaran Lincoln, “Fenerbahçegibi bir takımda olduğum, bu kulübü temsil ettiğim için çok mutlu, gururlu ve heyecanlıyım. Bu sezon büyük başarılar elde edebilmemiz için çok çalışacağım.” dedi.

“Jesus, dünyanın en büyük teknik adamlerinden biri”

Portekizli dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus ile Fenerbahçe’nin karialternetifien iyi şekilde etki edeceğini söyleyen 23 yaşındaki oyuncu, “Jesus, dünyanın en büyük teknik adamlerinden biri. Fenerbahçede Türkiye’nin en büyük kulübü. Kariyerime çok olumlu katkıları olacak. Ben de bunun için hazırım. FenerbahçeKulübü olarak bu sezon hedeflerimize ulaşabilmemiz için hocamız, oyuncularımız ve taraftarlarımızla birlik olarak çok çalışmamız gerekiyor.” diye konuştu.

“Bu meydan okumaya kendimi hazır hissettim”

Lincoln, Fenerbahçe’deki meydan okumaya hazır olduğunu belirterek, “Fenerbahçe’den önerigeldiğini duyduğumda çok heyecanlandım ve mutlu oldum. Menajerime Fenerbahçegibi bir takımda, Jorge Jesus gibi bir teknik adamle çalışmak istediğimi söyledim. Bu meydan okumaya kendimi hazır hissettim. Bana hangi pozisyonda ihtiyaç duyulursa elimden geleni yapacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

“Beni tarz olarak en çok Ronaldinho etkiledi”

Lincoln Henrique, idol olarak unutulmaz Brezilyalı futbolcu Ronaldinho’yu gördüğünü söyledi.

Pozisyonunu anlatan Lincoln, “Ofansif orta saha oyuncusuyum ancak günümüzde futbolcuların 2-3 farklı pozisyonda oynaması gerekiyor. Hocamız benim en iyi hangi pozisyonda oynayacağıma karar verecektir.” ifadelerini kullandı.

Modern futbolda 10 numara pozisyonunun çok fazla kalmadığını dile getiren Lincoln, “Her zaman örnek olarak Ronaldinho’yu gördüm. Hepimizin benzer karakteristik özellikleri olabilir ama beni tarz olarak en çok Ronaldinho etkiledi.” şeklinde görüş belirtti.

“(Jesus) Tarzımı çok iyi biliyor”

Brezilyalı oyuncu, teknik direkör Jesus’un kendisini çok iyi tanıdığını dile getirdi.

“Portekiz’de hocamıza karşı çok fazla oynadım.” diyen Lincoln, “Tarzımı çok iyi biliyor. Nasıl oynadığımı, hangi pozisyonda daha iyi oynadığımı, çok iyi bir şekilde biliyor. Hocamız, hangimizden hangi pozisyonda verim alabileceğini çok iyi biliyor.” ifadelerini kullandı.

“Çok büyük bir takımdayım”

Lincoln, kariyerinde beklenen çıkışı yapamadığının söylenmesi üzerine, “Hayatta her zaman yaptığımız hatalardan dersler çıkarırız. Üç yıl boyunca Porto’da üst seviyede futbol oynadım. Yeni bir meydan okumaya kendimi hazır hissettim. Buradan önerigeldiğinde ikinci kez düşünmedim bile. Çok büyük bir takımdayım ve burada elimden geleni yapmak istiyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın