Larin Yerine Süper Japon

 Larin Yerine Süper Japon
Okunuyor Larin Yerine Süper Japon

Süper Lig’de kıyasıya mücadeleyi şampiyonluk için veren Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanıyor. Bu sezonda kupayı almayı hedefleyen Beşiktaş yönetimi çok titiz şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Bir yandan da ara veremden transfer çalışmalarını yürüten Beşiktaş yönetimi , yıldız oyuncu Cyle Larin için kararı vermiş durumda

Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Larin yeni mukavele için çalışmalar devam ederken bir yandan da Kanadalı yıldızın ayrılma ihtimalini göz önünde bulunduran yönetim alternatif arayışına girdi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Larin ile ilgili “Görüştük menajeriyle. Canı başka yere gitmek istiyorsa gider, ben hiç o konuda taviz vermem, yani Beşiktaş’ta kalmak istemeyen, bizi zor durumda bırakacak futbolcuyla ben fazla uzun görüşmem, kısa keserim” ifadelerini kullanmıştı…

Maaşına yüzde 50 zam isteyen Larin ile yollarını ayırdığı takdirde  Yönetim kendine rota belirledi. Beşiktaş zaman kaybetmeden aradığı isimi İngiltere’de buldu.

Beşiktaş yönetimi, Liverpool’da forma terleten yıldız oyuncu Takumi Minamino için kollarını sıvadı. Usta çalıştırıcı Sergen Yalçın’ın yönetime verdiği listedeki isimlerden biri olan 26 yaşındaki Japon kanat oyuncu için araştırmalara hız verildi. 

SATIN ALMA OPSİYONLU TEKLİF

Geçen sezonu Southampton’ta kiralık geçiren Minamino için satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapılacak..

Takumi Minamino, profesyonel kulüp kariyerinde en çok (199) Salzburg formasını giydi. Japon kanat oyuncusu bu periyotta 64 gol atarken, 44 de asist yaptı ve 108 gole direkt olarak katkı sağladı.

Minamino, Osaka’da 85, Southampton’da 10, Liverpool’da ise 33 maçta görev yaptı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın