Konrad de la Fuente Kartalda

 Konrad de la Fuente Kartalda
Okunuyor Konrad de la Fuente Kartalda

Sol kanat takviyesi için atağa kalkan Beşiktaş yönetimi, Marsilya’dan Konrad de la Fuente’nin transferinde mutlu sona ulaşmaya çok yakın.

Kartal, satın alma opsiyonlu kiralık olarak renklerine bağlamak istediği ve 21 yaşında olması nedeniyle yabancı kontenjanında da yer kaplamayacak olan ABD’li futbolcuya yıllık 900 bin Euro önerdi.

1+3 YILLIK KONTRAT ÖNERİLDİ

Marsilya’dan yaklaşık 700 bin Euro kazanan genç futbolcunun 1+3 yıllık kontrata olumlu yaklaştığı ve tarafların ekonomik koşullarda anlaşmaya çok yakın olduğu kaydedildi.

ANAT BEK OLARAK DA OYNAR

Marsilya’ya ise 4 milyon Euro satın alma opsiyonu teklif eden Beşiktaş, Fransız ekibinden ‘6 milyon Euro isteriz’ yanıtı aldı. İki taraf arasında sıkı pazarlıklar devam ediyor. Teknik direktör Valerien İsmael’in onayıyla transferi için adım atılan Fuente’nin asıl mevkii olan sol kanat dışında kanat bek olarak da oynayabileceği ve potansiyel taşıdığı düşünülüyor.

Oyuncuya Olympiakos ve Real Valladolid de talip. İki kulüp de Fuente ve Marsilya’yı ikna etmeye çalışsa da şu an Beşiktaş transferi bitirmeye daha yakın.

BARCELONA ALTYAPI ÜRÜNÜ

Barcelona altyapısından yetişen Konrad de la Fuente, geçtiğimiz sezon başında 3 milyon Euro bonservis bedeliyle Marsilya’ya transfer oldu. 23 maçta 1 gol, 2 asist kaydetti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın