Kırmızılı -Sarı Takımın Hedefi Saracchi yerine Umut Meraş!!!

 Kırmızılı -Sarı Takımın Hedefi Saracchi yerine Umut Meraş!!!
Okunuyor Kırmızılı -Sarı Takımın Hedefi Saracchi yerine Umut Meraş!!!

Marcelo Saracchı’ninn bir yıl içinde yaşadığı 5 sakatlık ve 12’nin üzerinde maç kaçırması Galatasarayda sol bek için B planının üretilmesin zemin hazırladı.

‘Kiralama’ formülüne kapıyı kapattığı, milli futbolcunun transferi yeniden Sezon sonu kiralama sözleşmesi bitecek olan Saracchi için Leipzig’in de 5 milyon Euro bonservis istemesi üzerine hem yerli oyuncu kalitesini hem de maliyeti düşürmek isteyen sarı kırmızılılarda A Milli Takım’ın sol beki Umut Meraş öne çıkardı . Geçtiğimiz yıl ocak ayında da girişimde bulunulan ancak kulübünün EURO 2020’yi dikkate alarak gündeme geldi.

A Milli Takım’ın 24 yaşındaki sol beki için kulübü Le Havre ile temasa geçerken, Fransız ekibinin 3 milyon Euro bonservis bedeli talep ettiği öğrenildi.

Galatasaray’ın, FFP kısıtı ve sezon sonunda da şartların sağlanması halinde bu yaptırımın bitecek olması nedeniyle Umut Meraş’ı 6 aylığına kiralayıp, zorunlu satın alma opsiyonu maddesi ile bu işi çözmek istediği söyledi . İki oyuncunun maliyetine bakıldığında Umut transferi Saracchi’ye oranla daha avantajlı olarak görünüyor Galatasaray, Fransız kulübünü ikna ederse Milli Takım’ın Hedefi ise sol beki ile de görüşerek yerli oyuncu kadrosunu güçlendirmektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın