Kim Min-Jae’ya Özel Madde

 Kim Min-Jae’ya Özel Madde
Okunuyor Kim Min-Jae’ya Özel Madde

Fenerbahçe’ye transferlerin son zamanlarında Biijing Guoan’dan 3 milyon Euro bonservisle kadrosuna dahil ettiği Kim Min Jea için flaş gelişimler yaşanıyor.

Fenerbahçe’ye kısa zaman için de uyum sağlayarak , başarı gösteren yıldız oyuncu Yönetimi’nin vazgeçilmezleri arasın girdi. Sarı Lacivertlilerin vazgeçilmezleri arasına girdi. Kim’in sözleşmesindeki özel madde ortaya çıktı.

Fener’de sergilediği başarılı grafik ile de taraftarın da sevgilisi olmayı başardı .

Ajansspor’da yer alan habere göre; Kim’in en büyük hayali futbol hayatını İspanya, İngiltere gibi ülkelerde sürdürmek. Bu yüzden sözleşmesine 9 milyon Euro satın alma opsiyonu isteyerek sözleşme şartı olarak koydurdu.

Ali Koç’un futbolcuyu tutmak için her türlü fedakarlığı yapmak istediği öğrenilirken sözleşmesinde özel bir madde bulunuyor. Buna göre Kim, sezon sonuna kadar hangi takımdan teklif gelirse gelsin gidemeyecek ve bu özel serbest kalma bedeli maddesini kullanamayacak.

TRANSFER OLURSA 9 MİLYON EURO 

Sezon sonuna kadar bu konu tamamen kapanmış durumda. Kim eğer sezon sonu transfer olmak isterse kulübe 9 milyon Euro bonservis bedeli verecek.

Bu madde ‘ye göre Eğer Kim Avrupa’dan bir takıma imza atarsa sonraki satıştan Fenerbahçe kulübü yüzde 25 oranında para kazanacak. Ama Kim şu an Fenerbahçe’de çok mutlu. Eğer istediği takımdan ve beklediği teklifleri alamazsa Fenerbahçe’de kalacak.

İşte madde madde sözleşmesi;1- Yıllık 2 milyon Euro karşılığında 3 yıllık sözleşme2- 9 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi3- 1 sene boyuncu takımda kalma garantisi4- Fenerbahçe’ye bir sonraki satıştan yüzde 25 satıştan payÖte yandan, sarı-lacivertli takım ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 yılına kadar devam eden Min-jae Kim, bu sezon 11 maçta sahaya çıktı ve 953 dakika süre aldı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın