Kim Min-Jae Engeli!

 Kim Min-Jae Engeli!
Okunuyor Kim Min-Jae Engeli!

Fenerbahçe defansının en önemli parçası olan Kim Min-Jae’nin ayrılışıyla Jorge Jesus’un planları altüst olmuştu.

Kim Min-Jae’yi Napoli’ye satan Fenerbahçe, transferde flaş bir karar aldı. Attila Szalai için gelen yaklaşık 20 milyon euroluk teklif reddedilirken, oyuncunun ara transfer döneminde de takımda tutulacağı belirtildi. Fenerbahçe aldığı bu kararı Kim Min-Jae’ye bağladı.

“KİM MİN-JAE FENERBAHÇE’NİN EN İYİ SAVUNMACISIYDI”

Portekizli hoca geçtiğimiz günlerde Kim Min-Jae’yle ilgili yaptığı açıklamada “Bana göre Fenerbahçe’nin elindeki en iyi savunma oyuncusuydu. Kim Min-Jae’nin ayrılışı benim için ağır bir darbe oldu” ifadelerini kullanmıştı.

TÜM TRANSFER PLANLARI ALTÜST OLDU

Fenerbahçe’de Kim Min-Jae’nin ayrılığı tüm transfer planlamasını da altüst etti. Güney Korelinin ayrılığı sonrası bir anda transfer önceliğini stoper bölgesine veren Fenerbahçe, Attila Szalai için gelen astronomik teklifi de reddetmek zorunda kaldı.

20 MİLYON EUROYA DAYANAN TEKLİF REDDEDİLDİ

Kim Min-Jae sonrası Szalai’yi de kaybetmek istemeyen Fenerbahçe, Zenit’in bonuslarla birlikte yaklaşık 20 milyon euroluk teklifini istemeden de olsa reddetti. Macar stoperin transferinin ocak ayına kaldığı düşünülürken, Fenerbahçe’nin devre arasında da Szalai’yi göndermeme kararı aldığı belirtildi.

“SENİ DEVRE ARASINDA DA SATMAYACAĞIZ”

“Aynı sezonda hem Kim Min-Jae hem de seni gönderemeyiz. Seni devre arasında da satmayacağız” ifadeleriyle kararı oyuncuya ileten Fenerbahçe yönetimi, Attila Szalai’yi bu sezon kesin olarak takımda tutacak.

3 YIL DAHA SÖZLEŞMESİ VAR

Bu sezon Fenerbahçe formasıyla tüm kulvarlarda 12 maça çıkan 24 yaşındaki savunmacı, 1 gollük katkı verdi. Fenerbahçe’yle 3 yıl daha sözleşmesi bulunan oyuncunun güncel piyasa değeri 12 milyon euro.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın