Kevin Phillips, Mbaye Diagne’yi Beğendi: Kesinlikle Bonservis Verilmeli

 Kevin Phillips, Mbaye Diagne’yi Beğendi: Kesinlikle Bonservis Verilmeli
Okunuyor Kevin Phillips, Mbaye Diagne’yi Beğendi: Kesinlikle Bonservis Verilmeli

Üç sezon West Bromwich Albion forması giyen ve 2000 yılında Sunderland’le gol krallığı sevinci yaşayan Kevin Phillips, Galatasaray’dan kiralanan Mbaye Diagne‘nin performansı hakkında konuştu ve “Bonservisi kesinlikle alınmalı.” dedi.

Sporx’te yer alan habere göre, Phillips, Diagne’ye ilişkin, “Diagne şu ana kadar gördüklerimizle her şeyi aydınlatmadı ancak iyi bir oyuncu olduğu görülüyor. Böyle bir oyuncun olduğunda, onun güçlü yanlarını öne çıkarma üzerine bir oyun kurgulaman gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“KÜME DÜŞÜLSE BİLE ALINMALI”

Senegalli golcünün iyi bir iş çıkardığını ve gelişmeye devam ettiğini söyleyen eski futbolcu, “Ligde tutmak için yeterli olabilecek mi? Sanmıyorum ancak düşseler bile, tekrar geri çıkmalarını sağlaması için onu takımda tutmaları gerekiyor. Championship’te gerçekten çok faydalı bir transfer olacaktır. Ondan pozitif sinyaller aldım, goller de ona yardımcı olacaktır.” şeklinde konuştu.

Kevin Phillips, 1999-2000 Premier Lig sezonunda, Sunderland formasıyla çıktığı 36 maçta attığı 30 golle gol kralı olmuştu.

GÜÇLÜ, TOP TUTUYOR…

Diagne’nin performansıyla elini güçlendirdiğini söyleyen Kevin Phillips, “Manchester United’a karşı çok güzel bir gol attı ve Tottenham karşısında da iptal edilen golleri gördük. Güçlü, kuvvetli bir oyuncu olduğu göze çarpıyor, üzerine oyun kurabilirsiniz. Topu tutuyor, dünyadaki en hızlı oyuncu olmayabilir ancak mücadele veriyor.” ifadelerini kullandı.

Mbaye Diagne, West Bromwich’te görev aldığı 5 maçta 1 gol ve 1 asistlik performans sergiledi. Diagne’nin satın alma opsiyonunun da 5 milyon euro olduğu belirtiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın