Kettlebell Egzersizleri Uygulamanız İçin 10 Büyük Neden

kettlebell egzersizleri

Kettlebel alışkanlığına sahip olmanız için 10 neden:

  • Birçok kettlebell egzersizi, kasları tasarlandıkları şekilde çalıştırarak kasları inşa eder. Bir egzersizde bütün kas gruplarını çalıştırarak kaliteli bir antreman sağlamanıza olanak sağlar.

  • Kettlebell egzersizlerinin çoğu yoğun bir kardiyo, solunum egzersizi sağlarken aynı anda vücut kas kuvveti, dayanıklılık ve mobilite oluşturarak 30 dakika veya daha kısa sürede maksimum performansta antremana olanak sağlar.

  • Kettlebell egzersizleri, vücut geliştirme tarzı kas gelişiminden ziyade işlevsel, atletik bir çalışma sağlar.

  • Kettlebell egzersizleri basit ve öğrenmek oldukça kolaydır. Öğrenmek için ekstra zaman harcamanıza gerek kalmaz ancak başlamadan önce bazı talimatları almanız gerekir.

  • Kettlebell egzersizleri odak gerektirir. Kendinizi koşu bandı, bisiklet sürme veya eliptik gibi monoton uygulamalardan uzaklaştırarak zihin ve bedeninizi bir araya getirerek antreman programınızda her dakika vücudunuzu sıkıştırır.

  • Kettlebell son derece taşınabilir. Evde, bahçede veya dışarda kullanabilirsiniz. Arabaya atabilir ve bir sonraki gezinizde yanınızda götürebilirsiniz. Piknik alanlarında eğlenceli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Tek bir kettlebell ile harika bir egzersiz uygulayabilirsiniz ya da farklı ağırlıklardan sadece bir veya iki tane daha ekleyerek antreman seçeneklerinizi önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

  • Kettlebell egzersizleri, otomatik olarak kalça ve karın kası gücü oluşturur. Bunlar hayat boyunca güçlü ve güvenli bir şekilde geçirmek için sahip olduğumuz önemli kaslardır. Bu kaslar yürümek, tırmanmak veya kaldırmak gibi fonksiyonel hareketlere yardımcı olur.

  • Güçlü bacak kasları istiyorsanız diz, ayak bileği, kalça veya diğer ortopedik problemlerinizi varsa koşu ile daha da kötüleşmek istemezsiniz. Kettlebell egzersizleri, ayaklarınızdan vazgeçmeden bacak kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Kettlebell ile çalışmaya başlamadan önce doktorunuz veya fiziksel terapistine kontrol yaptırın.

 

Bazı sevdiğiniz egzersizleriniz varsa onları bırakmak zorunda değilsiniz. Kettlebel ile mevcut antreman programınızı değiştirebilir veya tamamlayabilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir