Kartal’ın Vida’ya Teklifi

 Kartal’ın Vida’ya Teklifi
Okunuyor Kartal’ın Vida’ya Teklifi

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Domagoj Vida’ya yeni bir teklifte bulundu.

Siyah-beyazlıların daha önceki tekliflerini reddeden Hırvat stoper, bu kez nikah tazelemeye sıcak bakıyor. İşte Beşiktaş’ın Vida için yaptığı son teklifin detayları…

Beşiktaş Yönetiminin daha önce Vida’ya 1+1+1 yıllık teklif karşılığında yıllık 1.5 milyon euro artı 500 bin euro’luk bonuslardan oluşan bir teklif sunmuş; sözleşme her sezon sonunda iki tarafın anlaşması ile devam edecekti.

Vida’dan ise karşı bir teklif geldi. Yılda 1.5 milyon euro’luk teklifi kabul eden Vida, her sezon sonunda yenilenme olmadan sözleşmesinin 3 yıllık uzatılmasını istedi. 29 Nisan’da 33 yaşına girecek Vida’nın bu teklifi kabul edilirse Beşiktaş  kadrosunda 36 yaşına kadar kalmayı garantileyecek.

Beşiktaş  ise teklifini bir kez daha yeniledi. Vida’ya, 2+1 yıllık teklif yaparken; 1.5 milyon euro artı 500 bin euro’luk bonuslar önerdi. Ayrıca ikinci sezonda 20 maça ilk 11’de başlarsa Vida’nın sözleşmesini bir yıl daha uzatmayı önerdi. Hırvat oyuncunun bu teklife olumlu yaklaştığı ve anlaşmanın önümüzdeki günlerde imzalanacağı ifade edildi.

MALİYETİ 20 MİLYON EURO
Beşiktaş’tan senelik 3.7 milyon Euro kazanan Vida, 4.5 yılda  Kartal’dan 16.15 milyon euro’ya garanti ücret olmak üzere 17.65 milyon Euro (1.5 milyon Euro da imza parası) kazandı.

Menajerine de 1.6 milyon Euro ödenen Hırvat oyuncu için  Beşiktaş’ın kasasından bugüne kadar önenen rakam yaklaşık 20 milyon Euro’yu buldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın