Kartal’dan 3 Özel Talep

 Kartal’dan 3 Özel Talep
Okunuyor Kartal’dan 3 Özel Talep

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Külliye ‘de 3 kupalı Beşiktaş’ı konuk etti.

Süper Lig şampiyonluğu, Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve Turkcell Kadınlar Futbol Ligi şampiyonluğu kupasıyla Başkan’ın yanına giden Kara Kartal’ın 3 özel talebi vardı. İşte o üç özel konu ve Recep Tayyip Erdoğan’ının cevapları ;

1-Gelecek sezon Beşiktaş’a uygulanacak limit, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için yeterli değil. Söz konusu limit uygulamasıyla elimizdeki mevcut futbolcuların bile çoğunu tutamayız. Bu konuda Futbol Federasyonumuz’dan esneklik talep ediyoruz.

CEVAP: Başkan Erdoğan, TFF Başkanı Nihat Özdemir’e limit konusunda bir rapor hazırlanmasını ve yapılacak bir kolaylık varsa yardımcı olunması talimatı verdi.

2-Ümraniye tesislerinin arkasında bulunan ve altyapının taşınması planlanan arazinin genişletilmesi için kolaylık sağlanması.

CEVAP: Başkan Erdoğan bu konuyla çok yakından ilgilendi. Sorunun bir an önce çözülmesini, hatta yeni sezonda alt yapının buraya taşınması için devletin üzerine düşeni yapmasını istedi.

3-Devletin altyapıya verdiği mali desteğin artırılmasını talep ediyoruz.

CEVAP: Başkan Erdoğan bu konuda da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na talimat verdi.

ŞAMPİYONLUK HATIRASI

Başkan Erdoğan buluşma sonrası 3 kupalı Beşiktaş Ailesi ile hatıra resmi çekindi. Ziyarette Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir de bulundu.

AVRUPA’DA BAŞARILAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan: “İnşallah önümüzdeki sezonu tüm futbolseverlerin stadyumları yeniden coşkuyla doldurduğu bir iklimde düzenlemek istiyoruz. Hazırlık çalışmalarını Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik Spor Bakanlığı ile birlikte yürütüyoruz. Gençlerimizin rol model olarak gördüğü siz futbolcularımızdan da tüm dünyada olduğu gibi barışın, kardeşliğin sembolü haline gelmesini temenni ediyoruz. Beşiktaş’ımızı şampiyonluğu dolayısıyla şahsım, çalışma arkadaşlarım ve milletim adına tebrik ediyor, gelecek sezon için Avrupa kupalarında başarılar diliyorum.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın