Karın Kası İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır?

karın kası

Karın kası mi istiyorsunuz peki bu görünüme sahip olmak için en iyi rutin nedir ? Bu soru milyonlarca kez internette araştırılmış ve sorgulanmıştır. Bu sorunun internette çok fazla miktarda aldatmacalı cevabı vardır peki bu sorunun cevabı nedir?

Yağ dokusunu yakmak ve altındaki abs(karın kası) ortaya koymak için sadece güzel beslenme değil aynı zamanda spesifik bir amaç için düzenlenen diyetler uygulanmalıdır.

 

Yemek Düzeni

sağlıklı besinler

Akademisyenler her 2-3 saatte bir yemek tüketmenin insan metabolizmasını hızlandırma etkisi bulunduğunu tartışırken vücut geliştirmeciler sadece bu yaklaşımın kas gelişiminde işe yaradığını biliyor.

Peki neden? Birincisi, şartların sizi kontrol etmesine izin vermek yerine yemeğinizi kontrol etmenizi sağlar. Ve eğer iddialı bir günlük protein sayısını karşılamanın daha iyi yolu varsa, bu daha keşfedilmedi. İhtiyacı karşılamak için sadece planlama ve hazırlık gerektirir. Fiyatları karşılaştırmak, gıdaları nasıl hazırlamanız gerektiği bilincine uymak ve yemek pişirmek, bunlar ömrünün başında öğrenmeye değer zamansız becerilerdir. Çoğu vücut geliştirmeci haftada bir veya iki kez hazırlık yaparak tavuk, hindi, balık ve yağsız eti pişirir. Ayrıca karbonhidrat kaynaklarını fırında patates ve pirinç gibi toplu olarak hazırlar. Eğer acı çekmeden ve olağanüstü çalışmadan düzgün vücuda ulaşabileceğinizi söyleyen birileri varsa size muhtemelen bir şeyler satmaya çalışıyorlardır.

 

Sağlıklı Gıdalar

tavuk göğsü ve burger

İki kişi öğle yemeğinde tavuk alabilir. Bunlardan biri ızgara derisiz tavuk göğüsü ve diğeri bir fast-food restoranında tavuk burgerinden alıp yanında patates kızartması, ketçap ve mayonez yiyor. Biraz karşılaştırma yapalım. Tavuk göğsünün beslenme profilinin fast food tavuk burgerine göre muazzam üstünlüğü sahip olduğu açık olmalıdır. Tavuk burger 5 kat kadar yağ ve 2 kat kadar kaloriye sahip ve proteinin yüzde 40 gitmiş bir haldedir. Taze hazırlanmış tavuk göğsü ile karşılaştırıldığında, burger çöp demektir.

Bunun ile birlikte, pek çok insan onu sağlıklı bir seçenek olarak görür. Bu yerlerden yemek yiyen insanların çoğunun açıkçası gösterecek karın kaslarına sahip olmaması rastlantı olamaz.

Güçlenmek, uyumak ve iyi görünmek isterseniz, bazen diyetinize böyle bir şey ekleyebilirsiniz…. fakat bazen. Ama görebileceğiniz bir karın kasına sahip olmak istiyor iseniz onu eklemeyi düşünmeyin bile.
 Baharat Yenebilir Fakat Soslar Değil

baharatlar

Salatalarda olduğundan daha açık bir yer yoktur. Milyonlarca kişi bir salatanın çok sağlıklı bir yemek seçimi olduğunu varsayıyor. Tavuk göğsü yerine fast-food tavuk burgeri gibi, sizin seçtiğiniz şey arasında fark yaratan bir dünya var. Örneğin, aynı çeşit salata alın, eğer 2 çorba kaşığı balzamik sirkesi eklerseniz sadece 15 kalori ve 0 gram yağ eklemiş olursunuz. Bunun yerine sezar salata sosu eklerseniz bir çok insanın yaptığı gibi 310 kalori ve 32 gram yağ eklemiş olursunuz.

Bir takım insan yedikleri her şeye ketçap atarlar ve tavukları, etleri mangal sosunda boğarlar bir zamanlar sağlıklı olan besinden eser kalmaz. Peki her şeyi lezzetsiz olarak yemekten başka çare yok mu… Tabii ki var! Baharatlar, çeşniler, turşular .. Bunlar daha temiz seçimlerdir ve ne yaptığınızı bildikten sonra soslar kadar lezzetli olabilirler.

 

Cheat Meal’e İzin Yok

Eğer karın kası bulanık halde bile göremiyorsanız ve o porsiyon için can atıyorsanız, bana güvenin: Birkaç günlüğüne iyi yediğiniz için bir pizza veya fast food gıdalarıyla kendinizi ödüllendirmeyle işiniz yok. Tek yaptığınız hedefinizden geri adım atmak.

Daha lezzetli yiyecekler pişirmeyi  ve yemeyi yağ yok olana kadar unutun!

 

Alkole Dair

Düzenli olarak alkollü içki içmek isteyenlerin, karın kaslarını görmek istemeleri tamamen saçmalıktan başka bir şey değildir. Neden bira göbeği diye bir kelime türetilmiş acaba.

Bir bira şişesinde ortalama olarak 150 kalori 15 gram karbonhidrat vardır. Bu kendi başına az ya da çok zararsızdır, ancak matematiğini yapın altı paket içer iseniz bir gün yemek yemeye bedel olduğunu göreceksiniz .Ve kısa sürede tekrarlanan alkol tüketimleri ile karın kaslarınıza elveda diyebilirsiniz. Şarap veya karışık içecekler, şeker ve kalorilerle daha da dolu olabilir. Kimse şu ana kadar bir bardak şarap ya da bir şişe bira alamayacağını söyleyemiyor.

 

Hedeflerinizi Yaşayın,Yaşamınızı Sevin

Burada dokunduğum her şey iki kelimeyle özetlenebilir. Sabır ve kontrol. Spor salonunda mükemmel egzersizler yapmak ile mutfakta kendini sınırlamak apayrı bir konu.. Peki beni dinlemek zorunda mısın tabi ki hayır.. Ancak sizi sürüden ayıran derecede bir kas görünümü istiyor iseniz 6 hafta boyunca bu şekilde yemeyi deneyin . Sonra geri dönüp dönmeyeceğinizi görün. Eminim ki dönmeyeceksiniz.