Kara Kartal’da Adem Ljajic Gelişmesi

 Kara Kartal’da Adem Ljajic Gelişmesi
Okunuyor Kara Kartal’da Adem Ljajic Gelişmesi

Beşiktaş’a Temmuz 2019’da Torino’dan tam 6,5 milyon euro karşılığınada kadroya dahil edilen oyuncu Adem Ljajic , beklentilerin altında çıkarak büyük hayal kırgınlığı yaşattı…

Yüksek maaş alması ile sürekli gündemde olan yıldız oyuncu için Beşiktaş yönetimi kararını verdi.

Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan oyuncu için beklemeden tüm teklifleri değerlendireme altına almayı karar veren Beşiktaş yönetimi yol ayrımına gelmiş durumda ..

Siyah-Beyazlılar ocak ayında beklediği teklifi alamaz veya Adem Ljajic’i ayrılık için ikna edemezse oyuncunun 6 aylık alacağını ödeyip Sırp yıldızla yollarını ayıracak.

 Adem Ljajic bonuslarla birlikte yıllık 4,2 milyon euro kazanç sağlıyor. Kendisine gelen birçok teklifi reddetmiş ve Siyah-Beyazlılarda kalmak istediğini belirten oyuncu kadro dışı bırakılmıştı.

Usta çalıştırıcı Sergen Yalçın bir süre önce yaptığı açıklamada “Adem Ljajic’ten tamamen ümidimizi kestiğimiz için kadro dışı bıraktık. Adem ile en az 8 kere toplantı yapmışımdır. Çok şans verdim ama bir türlü istediğimiz seviyeye gelmedi. Fiziksel olarak kesinlikle bir problemi var ama mental olarak bilemem. Bugün (30 Ağustos) kendisine PAOK teklifte bulundu” ifadelerini kullanmıştı ancak Adem Ljajic, transfer döneminin kapanmasına 1 hafta kala aldığı bu teklifi de reddetmişti.

AHMET NUR ÇEBİ;

Ahmet Nur Çebi de divan kurulunda yaptığı konuşmada Adem Ljajic’e yüklenmiş ve “Hala gönderemediğimiz futbolcularımız var. Adamın maliyeti 20 milyon euroyu bulmuş. Sen buradan 4 milyon euro maaş alırken biri sana 400 bin euro veriyor. Önce bir utan çek git ama gitmiyorlar” sözlerini sarf etmişti.

Adem Ljajic’in Beşiktaş’tan ayrılması halinde yeniden İtalya’ya dönmesi bekleniyor.

Beşiktaş’ta bu sezon 1 dakika bile süre alamayan Adem Ljajic, sadece Süper Lig’in ilk haftasındaki Çaykur Rizespor maçında kadroda yer almış ancak oyuna alınmamıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın