Kara Kartal’a Barcelona Yıldızı

 Kara Kartal’a Barcelona Yıldızı
Okunuyor Kara Kartal’a Barcelona Yıldızı

Süper Lig’de mücadeleye devam eden Beşiktaş’a İspanyol basınından flaş iddia geldi…

İspanyol basını da çıkan habere göre Kartal, Pjanic’in ardından Barcelona’dan bir yıldızı daha kadroya almak için kollarını sıvadı.

İşte Barcelona’lı yıldız isim;

Beşiktaş’ın sezon başında da renkleri bağlamak istediği Samuel Umtiti, İspanyol basınına göre tekrardan gündeme geldi. Sezon başında takımdan ayrılmayı düşünen yıldız oyuncu henüz net bir karar vermiş durumda değil

Barcelona’da yaşanan mali kriz nedeniyle elden çıkarılması planlanan yıldız oyuncu Samuel Umtiti; ock ayında takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılıyor…  

 Dünya devinde alınan karara göre tecrübeli savunmacı ya kiralanacak ya da bonservisiyle birlikte takımdan ayrılmasına izin verilecek.

Beşiktaş’ın transfer döneminin son gününde kadrosuna kattığı Miralem Pjanic de aynı sebepten dolayı Barcelona’dan ayrılmıştı. Yıldız futbolcunun yüksek maliyeti nedeniyle dev kulüp, oyuncuyu sezon sonuna kadar Beşiktaş’a kiralamaya onay vermişti.

Beşiktaş yönetimi de Samuel Umtiti, aynı Miralem Pjanic gibi fırsat transferine çevirip kadroya alma planları içinde.

Tecrübeli çalıştırıcı, Fransız futbolcuya da bu sezon hiç forma şansı vermedi. Barcelona taraftarları bu kararı da beğenmedi.

25 MİLYON EURO ÖDENDİ

Barcelona’dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan tecrübeli savunmacı daha önce Olimpik Lyon’da forma giyiyordu. Samuel Umtiti, 2016-2017 sezonu başında Barcelona tarafından 25 milyon euro bonservis bedeli ödenerek takıma dahil edildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın