Kara Kartal Aboubakar İçin Düğmeye Bastı

 Kara Kartal Aboubakar İçin Düğmeye Bastı
Okunuyor Kara Kartal Aboubakar İçin Düğmeye Bastı

Son haftaya kadar süren müthiş şampiyonluk mücadelesi ile sezonu iki kupa ile kapatan Kara Kartal’da sıcak saatler yaşanıyor.

Siyah -Beyazların yıldız oyuncusu Aboubakar son maçlarda sakatlığı nedeniyle forma giyemedi ve 30 maçı tamamlayamadığı için 1 yıllık opsiyon devreye girmedi. Maaşında zam isteyen Kamerunlu golcüde sürpriz bir gelişme oldu.

ROSIER TAMAM 

Geçtiğimiz sezona damga vuran Ghezzal ve Rosier Beşiktaş’ın iç transferde ilk sırasında. Fenerbahçe ile de adı anılan başarılı sağ bekin gelecek sezon da siyah beyazlı formayı giymesi bekleniyor.

GHEZZAL BEŞİKTAŞ’I İSTİYOR 

Takımın diğer bir yıldızı olan Rachid Ghezzal ise hala belirsizliğini koruyor. Her fırsatta Beşiktaş kalmak istediğini söyleyen Cezayirli yıldızın gelecek sezonda forma giyeceği takım merak konusu.

GÖZLER ABOUBAKAR’DA 

Siyah-beyazlılar 1,5 milyon euro garanti ücret ve maç başı 10 bin Euro kazanan Aboubakar’a 2 milyon Euro önerecek. Bu teklifi kabul etmezse yıldız oyuncuyla yeni sözleşme yapılmayacak.

BAŞKAN BİZZAT DEVREDE 

Beşiktaş Yönetimi, Vincent Aboubakar ile en kısa sürede yeniden anlaşmanın yollarını arıyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, sezonu 29 maçla kapatan ve sözleşmesindeki 1 yıllık otomatik uzatma opsiyonu devreye girmediği için boşa çıkan Kamerunlu golcüyle yapılacak görüşmeleri bizzat yürütecek.

PERFORMANSA DAYALI SÖZLEŞME 

Buna göre geride kalan sezon 1,5 milyon euro garanti ücret ve maç başı 10 bin euro kazanan 29 yaşındaki oyuncuya yine performansa dayalı bir sözleşme teklif edilecek.

2 SENELİK İMZA 

Başkan Çebi’nin, Aboubakar’ın yıllık ücretine zam yapmayı planladığı fakat bu rakamın 2 milyon euroya yakın olacağı iddia edildi. Yeni teklifi kabul ederse yıldız oyuncuyla 2 senelik kontrat yapılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın