Jorge Jesus’tan Ferdi ve Zajc kararı!

 Jorge Jesus’tan Ferdi ve Zajc kararı!
Okunuyor Jorge Jesus’tan Ferdi ve Zajc kararı!

Devre arası transfer döneminde Samet Akaydın ve Oosterwolde’yi kadrosuna katan Fenerbahçe’de orta sahaya takviye için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Fenerbahçe doğrudan 11’e katılacak bir 8 numara için girişimlerde bulundu. Mevcut oyuncuların üzerinde ve kulübün mali şartlarına uygun isimlerle ilgili çalışmalar yapılsa da transferi noktalamak kolay değil. Birçok ligde transfer dönemi kapandığı için takımlar kadrolarını belirledi ve göndermek istedikleri oyuncularla da yollarını ayırdı. Bu yüzden kaliteli oyuncu bulmak daha da zorlaştı.

JESUS’TAN 2 FORMÜL

Bu çerçevede girişimlerden sonuç alınamazsa deneyimli teknik adam Jorge Jesus bu konuyu içeriden çözmeye çalışacak. Bunun için iki formül öne çıkıyor. Birincisi Zajc’ı daha fazla kullanmak. İkincisi ise Ferdi’yi orta sahaya çekmek.

Zajc’ın bu bölgede Jesus’un istediklerini tam olarak sahaya yansıtması için fiziksel açıdan gelişmesi gerek. Bunun için çalışma yapılıyor. Diğer aday Ferdi tam bir joker ve birçok pozisyonda görev yapabiliyor. Vitor Pereira döneminde bek oynamaya başlayan Ferdi daha sonra farklı bölgelerde başarıyla forma giydi.

KUNTZ OYNATMIŞTI

Jesus, yıldız oyuncuyu orta sahaya çekmeyi düşünüyor. Bu plan doğrultusunda hazırlık maçlarında denemeler de yapıldı. Ferdi’nin önümüzdeki haftalarda merkezde yer alabileceği aktarıldı. A Milli Takım Teknik Direktör Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi’nde Lüksemburg ve Faroe Adaları ile oynanan maçlarda Ferdi’yi orta sahada görevlendirmişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın