Jorge Jesus Golcüsüyle Geliyor

 Jorge Jesus Golcüsüyle Geliyor
Okunuyor Jorge Jesus Golcüsüyle Geliyor

Kısa süre içerisinde Jorge Jesus’u açıklaması beklenen Fenerbahçe’de bir yandan da yaz transfer dönemi için çalışmalar hızlandı.

Sarı lacivertli takımın golcü adaylarından Gabigol, Jorge Jesus’un transferdeki 1 numaralı önceliği konumunda. Sambacı, Flamengo’da şimdiden kulübün efsaneleri arasına adını yazdırdı ve takımında çok mutlu. Brezilyalı gazeteci Renato Mauricio Prado, 25 yaşındaki yıldızın normalde Flamengo’dan ayrılmakla ilgilenmediğini ancak işin içine Jorge Jesus girince her şeyin değiştiğini söyledi.

‘AVRUPA’YA DÖNMEYE HAZIR’

Prado, “Jesus 2019-20’de Flamengo’yu çalıştırdı ve Gabigol ile harika bir ilişkisi var. Portekizli teknik adam Brezilya tatilinde eski öğrencilerinden sadece Gabigol ile görüştü” dedi. Prado, “Aslında oyuncunun Flamengo’dan ayrılmaya niyeti yoktu. Ancak söz konusu Jorge Jesus olunca işler değişti. Jesus’un Fenerbahçe’nin başına geçmesi halinde, Türk takımının çok iyi bir maaş teklif edeceğini de düşünürsek, Flamengo’nun Gabigol’u kaybetme tehlikesinin son derece yüksek olduğunu söyleyebilirim. Yıldız futbolcu yeniden Avrupa’ya dönmeye hazır. Bundan şüphem yok” ifadelerini kullandı.

‘BAVULLARINI TOPLAYABİLİR’

Brezilya basınında yer alan diğer haberlerde ise Fenerbahçe’nin Jorge Jesus’u yeni teknik direktör olarak resmen açıklaması halinde yıldız golcünün bavullarını toplamaya başlayacağı iddia edildi. 2019’dan beri Kırmızı-Siyahlılar’ın formasını giyen 25 yaşındaki oyuncu, 150 resmi maçta 99 gol atarken, 28 de asist yaptı. Gabigol, kariyerinin en iyi dönemini ise Jorge Jesus yönetiminde geçirdi ve 40 resmi maçta 32 gol, 14 asistle 4 kupalı sezonun kahramanı oldu.

Şimdiden adını Flamengo tarihine yazdıran 25 yaşındaki oyuncu bu sezon da çok formda. Sambacı, 27 maçta 15 gol atıp, 2 asist yaptı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın