Jesus’un Rüya İkilisi

 Jesus’un Rüya İkilisi
Okunuyor Jesus’un Rüya İkilisi

Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus’un vazgeçilmezleri arasına giren Crespo ve İsmail Yüksek dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Fenerbahçe orta sahasını taşıyan iki isim performanslarıyla gündemde. Yan yana oynadıklarında geçilmez bir duvara dönüşen ikiliden, İsmail Yüksek ve Miguel Crespo’dan bahsediyoruz… Sarı-lacivertli forma altında kalıcı olamayacakları yönünde eleştirilen iki futbolcu, teknik direktör Jorge Jesus’un tedrisatında bambaşka bir kimliğe büründü. Onlar geliştikçe adeta ‘rüya ikili’ye dönüştü. Üstelik İsmail ve Crespo’nun pek çok benzerliği bulunuyor.

ALT LİGLERDE KEŞFEDİLDİLER
İSMAIL Yüksek iki sene önce 3. Lig’de top koşturuyordu. Miguel Crespo da Portekiz 2. Ligi’nde keşfedildi. Gölcükspor’a 65 bin Euro ödenen İsmail değerini 30 kat artırdı: 2.3 milyon Euro… Estoril’den 1.5 milyon Euro’ya alınan Crespo ise değerini 8’e katladı: 12 milyon Euro… İsmail Yüksek, altyaş kategorilerinde gözden kaçıp direkt A Milli oldu. Miguel Crespo da Portekiz’in altyaş gruplarında milli olmamasına rağmen as kadro için izlenen isimlerden.

İSMAİL YÜKSEK 6 NUMARAYA EVRİLDİ

Jesus, İsmail’i 6 numara yani defansın hemen önündeki orta saha olarak kullanıyor. Genç oyuncu, bu mevkiye alışmaya başladığını vurguluyor. Onu öne çıkaran özellikleri top kapma ve topu oyuna sokma başarısı…

‘MR. DURACELL’ MIGUEL!
Crespo’ya bitmeyen enerjisi ve sahada basmadık yer bırakmaması sebebiyle Dirk Kuyt’tan hatırlanan ‘Mr. Duracell’ lakabı takıldı. Jesus onu 8 numara gibi yani takıma hem defansta hem de ofansta destek veren orta saha olarak kullanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın