Jesus Rekora Doymuyor

 Jesus Rekora Doymuyor
Okunuyor Jesus Rekora Doymuyor

Fenerbahçe’nin başında hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da başarılı bir performans ortaya koyan deneyimli teknik adam Jorge Jesus, dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Jesus’un ekibi Süper Lig’de 11 maçta tam 34 gole imza atarak ulaşılması çok zor bir işi başardı. Sarı-Lacivertliler son olarak 1959-1960 sezonunda Lefterli, Can Bartulu kadrosuyla 11 haftada 34 gol atmıştı.

ADIM ADIM REKORA
Fenerbahçe’nin şu anda gol ortalaması 3.09’a gelmiş durumda. Eğer Sarı-Lacivertliler bu müthiş performansını sürdürürse sezonu 111 golle tamamlayacak. Böylece 1988-89 sezonundaki 103 gollü rekor kırılacak.

JORGE JESUS TARİHİN EN İYİSİ
Süper Lig tarihinde bir takımın başında 10’un üzerinde maça çıkan teknik direktörler arasında en yüksek gol ortalaması yakalayan isim Jorge Jesus oldu. Portekizli hoca adeta ders niteliğinde işlere imza atıyor.

4 SEZONLUK AVERAJI 1 SEZONDA SOLLADI
Fenerbahçe’nin, Ali Koç döneminde geride bıraktığımız son 4 sezonda 11 haftalık toplam averajı 14’tü. Sarı-Lacivertliler bu sezon 11 haftada 22 averaj yaparak 4 sezonun toplamını geçen bir performans sergiledi. Ortaya çıkan bu müthiş rakamlar şampiyonluk işareti olarak yorumlanıyor. (Takvim)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın