Jesse Marsch Beşiktaş’ın Gündeminde

 Jesse Marsch Beşiktaş’ın Gündeminde
Okunuyor Jesse Marsch Beşiktaş’ın Gündeminde

Sergen Yalçın’la yollarını ayırmasının ardından teknik adam arayışlarını sürdüren Beşiktaş için gündeme bomba bir isim geldi.

Sergen Yalçın’la yollarını ayırdıktan sonra hemen teknik direktör arayışlarına başlayan Beşiktaş rotasını Almanya’ya çevirdi.

Siyah-beyazlılarda ilk hedefin Şenol Güneş  olduğu belirtilse de yeni bir iddia gündeme geldi. İşte detaylar…

Alman ekolünden bir ismi takımın başına getirmek isteyen siyah-beyazlılarda tüm yetki genel menajer Ceyhun Kazancı’ya verilmiş durumda. Listenin ilk sırasında yer alan Daniel Farke ile dün bir görüşme yapan Kazancı’nın olumsuz yanıt aldığı ifade edildi.

Alman basını, Farke’nin sezon ortasında takım çalıştırmak istemediğini yazdı. Takvim’de yer alan habere göre Beşiktaş’ın bu gelişme sonrası Jess Marsch  ile temasa geçtiği öğrenildi.

Salzburg’da ismini duyuran ABD’li hoca, ardından Leipzig’in başına geçmişti. Ancak başarısız performansı sonrası kısa süre önce görevinden alınmıştı. Ceyhun Kazancı’nın Marsch’ın menajeriyle görüşerek ilk teklifi yaptığı belirlendi.

Öte yandan siyah-beyazlı yönetimin eski futbolcusu olan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’la görüşerek fikir aldığı belirlendi. Kuntz’un şu anda Almanya U19 takımını çalıştıran Hannes Wolf ve U17 takımının başındaki Marc Patrick Meister’i önerdiği öğrenildi. Yönetimin görüşme kararı aldığı iki hoca da daha önce Dortmund’ta alt yaş kategorilerinde görev yapmıştı.

İŞTE BEŞİKTAŞ’IN 5 KRİTERİ

1-Genç ve dinamik olacak.
2-Avrupa futbolunu iyi bilecek.
3-Modern futbol oynatacak.
4-Bilimsel idman tekniklerine inanacak.
5-Yüksek disiplin sahibi olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın