İşte Mostafa Mohamed’in Başarısının Sırrı

 İşte Mostafa Mohamed’in Başarısının Sırrı
Okunuyor İşte Mostafa Mohamed’in Başarısının Sırrı

Galatasaray’ın ara transferde kadrosuna aldığı Mustafa Muhammed, performansla takdir topladı. Çıktığı tüm maçlarda fileleri havalandıran oyuncu son olarak Kasımpaşa maçında takımının attığı iki golde de takdiri topladı.

Galatasaray’ın ilk golünde Mustafa’nın kafa vuruşunda top kaleciden sekti, Kerem tamamladı. İkinci golü Mısırlı forvet penaltı noktasından bizzat filelere gönderdi.

4’TE 4

Mustafa, transferinden önce ülkesinde takımı Zamalek ile uzun bir süre futboldan uzak kalırken, Mısır ekibinin son 7 maçından sadece 2’sinde oynadı. Sarı-kırmızılılarda ise biri kupada üçü ligde dört maçta sahaya çıktı, dört gol attı.

FİZİK GÜCÜ DİKKAT ÇEKİYOR

Maç ritminden uzakta olan futbolcunun, Cim Bom’a gelir gelmez fizik açıdan nasıl bu kadar güçlü olabildiği ve çabucak formunun zirvesine çıkması merak uyandırdı.

ÖZEL HAZIRLIK!

23 yaşındaki santrforun Galatasaray’a transferinin hemen öncesinde özel çalışmalar yürüttüğü ve fizik açıdan iyice güçlendiği ortaya çıktı.

BİREYSEL ANTRENÖRLE ÇALIŞTI

Kahire’de bireysel antrenörü Ahmed Gamil tarafından özel program eşliğinde çalıştırılan Muhammed’in, sahadan uzak olmasına karşın bu sıkı çalışma sayesinde Galatasaray’a son derece fit geldiği öğrenildi.

Galatasaray ile Zamelek arasında transfer görüşmeleri sürerken genç forvet de yoğun bir tempoda bireysel çalışmalarını sürdürdü, transferin gerçekleşmesine yaklaşılırken bu temposunu iyice artırdı.

ÇÖLDE ÇALIŞTI, ÇELİK GİBİ OLDU

Kahire’deki fitness salonundaki antrenmanlara ek olarak antrenörü Mustafa Muhammed’i özel olarak çölde de çalıştırdı. Kum üzerindeki bu meşakkatli idmanların ardından Galatasaray’ın yolunu tutan futbolcunun fizik gücünde, bu özel çalışmanın önemli rolü bulunduğu belirlendi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın