İşte Fernando Muslera’nın Yeni Sözleşmesi

 İşte Fernando Muslera’nın Yeni Sözleşmesi
Okunuyor İşte Fernando Muslera’nın Yeni Sözleşmesi

Galatasaray, yeni sezonun ilk transferini yaptı ve 1 numarası Fernando Muslera’nın sözleşmesini 3 yıl daha uzattı. İşte sözleşmenin detayları.

2024’e kadar imzayı atan Uruguaylı eldiven, garanti ücretini 3 milyon 575 bin Euro’dan (32 milyon 150 bin TL), 2.5 milyon Euro’ya (22 milyon 500 bin TL) düşürmeyi kabul etti ve taraflar 3 sezonluk yeni anlaşmayı resmiyete döküldü. Mustafa Cengiz, “Fernando Muslera, 3 Milyon 750 Bin € maaş alıyordu, büyük indirim yaptı ve 2,5 Milyon €’yu kabul etti.” dedi.

Muslera’ya Süper Lig ve Avrupa kupalarında alınacak galibiyetlere bağlı bonus da ödeneceği öğrenildi.

34 yaşındaki kaleci 3 senelik kontratını tamamladıktan sonra Galatasaray’dan ayrılmayacak ve antrenör olarak sarı-kırmızılı kulübe hizmet etmeye devam edecek. Muslera’nın takımda kalmasının kesinleşmesi, hocası Fatih Terim’i de memnun etti.

MURAT ÖZBOSTAN: 2011 Ağustos’unda Lorik Cana karşılığında Lazio’dan transfer edilen Fernando Muslera, Florya’nın kapısından girdiğinde hiç kimse bu kadarını hayal edememişti. Uruguaylı kaleci, sarı-kırmızılı formayı sırtına geçirdiğinde Galatasaray’ın ve Türk futbolunun tarihini değiştiren isim oldu. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın