İşte Beşiktaş Borussia Dortmund Maçının Dikkat Çeken İstatistikleri

 İşte Beşiktaş Borussia Dortmund Maçının Dikkat Çeken İstatistikleri
Okunuyor İşte Beşiktaş Borussia Dortmund Maçının Dikkat Çeken İstatistikleri

Şampiyonlar Ligi ilk haftasında Beşiktaş ,   sahasında Borussai Dortmund  ile karşı karşıya geldi. Alman  ekibini 2-1 üstünlüğüyle sonuçlanan karşılaşmada Borussia Dortmund 120.1 km koşarak 114.7 km koşan Beşiktaş’ı geride bıraktı. Topla oynamada ise Beşiktaş yüzde 57,7 oranla meşin yuvarlağa daha sahip olan takımdı. İşte Beşiktaş Borussia Dortmund maçının dikkat çeken istatistikleri…

Avrupa’da bu sezon ilk maçına çıkan Beşiktaş, Alman ekibi Borrussia Dortmund karşısında iyi mücadele etmesine rağmen sahadan 2-1’lik skorla yenik ayrılırken, iki ekip arasında 5.4 kilometrelik koşu mesafesi farkı çıktı.

Dortmund’lu futbolcular, karşılaşma boyunca 120.1 kilometre koştu. Sergen Yalçın yönetimindeki Kartal ise 114.7 kilometre koştu. Beşiktaş , son 8 sezonda Şampiyonlar Ligi’nde bir maçta en çok koşan Türk takımı oldu.

PJANIC’TEN 12 KiLOMETRE

Dortmund’dan Dahoud, 12,5 kilometre ile bu istatistikte sahanın en iyisi oldu. Ardından Beşiktaş ‘ın   yeni yıldızı Pjanic ve Josef de Souza da müsabakada 12’şer kilometre koştu.

EN ÇOK KOŞANLAR

Dahoud (12,5 km)
Pjanic (12 km)
Josef (12 km)
Reus (12 km)

Sergen Yalçın geçtiğimiz günlerde, “115 km ve üstü koşu mesafesini zorlamamız gerekiyor. Burada başarılı olmak için Süper Lig ‘de sergilenen performansın çok üzerine çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı. Sergen Yalçın’ın ekibi ayrıca son 8 sezonda Şampiyonlar Ligi’nde   bir maçta en çok koşan / en çok mesafe kat eden Türk takımı oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın