İsmail Kartal hem rekor kırdı hem de tarihe geçti

 İsmail Kartal hem rekor kırdı hem de tarihe geçti
Okunuyor İsmail Kartal hem rekor kırdı hem de tarihe geçti

İsmail Kartal geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’de yaptığı işlerle büyük takdir kazanmıştı. Yeni sezon öncesi görevi Jorge Jesus’a bırakan İsmail Kartal, Fenerbahçe tarihine geçen bir başarıya imza attı. Deneyimli hoca Aykut Kocaman’ı dahi geride bıraktı.

İsmail Kartal, Fenerbahçe’deki ikinci döneminde gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Sarı-lacivertli taraftarlardan da büyük destek gören tecrübeli hoca, koltuğunu Jorge Jesus’a bırakırken büyük bir başarıyla takımdan ayrılmayı başardı.

İSMAİL KARTAL, AYKUT KOCAMAN’I GERİDE BIRAKTI
Fenerbahçe’de iki dönem teknik direktörlük görevinde bulunan İsmail Kartal, sarı-lacivertlilerin başında 10 ve üzeri maça çıkan son 5 teknik direktörünü geride bırakmayı başardı.

Sarı-lacivertlilerin başında toplamda 67 maça çıkan 61 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı, elde ettiği 42 galibiyet, 15 beraberlik ve 10 mağlubiyet ile 2.10 maç başı puan ortalaması yakaladı.

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman, Philip Cocu, Ersun Yanal, Vitor Pereira ve Erol Bulut’u geride bırakan İsmail Kartal, futbolculuğunun yanı sıra, teknik direktörlüğüyle de tarihe altın harfler ile yazdırmayı başardı.

İSMAİL KARTAL’I EN YAKIN TAKİPÇİSİ AYKUT KOCAMAN OLDU
İsmail Kartal gibi Fenerbahçe’de 2 dönem teknik direktörlük görevinde bulunan Aykut Kocaman, sarı-lacivertlilerin başında 197 maça çıktı. Tecrübeli teknik direktör bu maçlarda 118 galibiyet, 42 beraberlik ve 37 mağlubiyet elde etti.

Fenerbahçe’nin başında 2.01 maç başı puan ortalamasını yakalayan Aykut Kocaman, İsmail Kartal’ın ardından en yüksek maç başı puanı toplayan isim oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın