İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’yi Seçme Nedenini Açıkladı

 İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’yi   Seçme Nedenini  Açıkladı
Okunuyor İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’yi Seçme Nedenini Açıkladı

Bu Büyük camiaya geldiği için mutlu olduğunu söyleyen 25 yaşındaki futbolcu, “2-3 senedir adım geçiyordu Fenerbahçe’de. Yakınlarım da bilir hangi takımı tuttuğumu. Buraya geldiğim için söylemiyorum bunu. Burada olduğum için mutluyum” diye konuştu.

“FUTBOL HAYATIMDA ŞANSLI OLDUĞUM KONULAR VAR”

Futbol hayatında şanslı olduğu konular olduğunu dile getiren İrfan Can, “İzlediğim oyuncularla oynama fırsatım oldu. Mesut ağabey dünyanın en iyi oyuncularından biri. İdollerimden biri, kendisinden öğreneceğim çok şey var.

“KULÜBÜN MENFAATLERİ VE BENİM İSTEKLERİM DOĞRULTUSUNDA KARAR VERMEYE ÇALIŞTIK”

Sportif direktör Emre Belözoğlu’nun futbolculuk döneminde gelişimindeki en önemli isimlerden biri olduğunu kaydeden İrfan Can, “Yine burada gelişimimi tamamlamamda yardımcı olacak insanlardan biri. Ben Başakşehir’in sözleşmeli oyuncusuydum, hiçbir zaman açıklama yapmadım. Başakşehir’in de benim üstümde emeği çoktur. O yüzden Göksel Başkan ile ağabey-kardeş ilişkimiz var. Kulübün menfaatleri ve benim isteklerim doğrultusunda karar vermeye çalıştık ve sonucunda Fenerbahçe’ye geldim” dedi.

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

“Rotasyona gidebilecek kadro var, 2 takım çıkartılabilir hoca. Bunu hiçbir zaman düşünmedim. Nerede olursam olayım orada en iyi katkı vermeyi düşünüyorum her zaman. Ben de takımım için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİM AVRUPA”

İrfan Can Kahveci, milli takımda her zaman oynamak istediğini belirterek, “O bayrağı temsil etmek isterim. Zaten Avrupa Şampiyonası’nda da sürekli süre buldum. Başakşehir’den gitme düşüncem yoktu aslında. Milli takım olduğu için transfer olmak istedim. Avrupa olmadı, Fenerbahçe oldu. Hedefim Avrupa. Milli takımda da süre bulurum ve elimizden geleni yaparız. Milli takımda çok iyi bir aile olduk. İnşallah elimizden geleni yaparız” diye konuştu.

“BU MÜCADELE SÜRDÜKÇE MUTLU SONA ULAŞABİLECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kaybettikleri Göztepe maçı ile galip geldikleri Trabzonspor karşılaşması arasındaki farkın sorulması üzerine İrfan Can, “Çok içinde bulunamadım takımın, dışarıdan gözlemledim. Mağlubiyetler galibiyetler olabilir. Dışarıdan çok karıştırmak isteyenler de oluyor kulübü. Çok büyük camiayız. Bu algılara kapılmamak gerekiyor. Biz iyi bir aileyiz. Takım arkadaşlarım Trabzon’da iyi mücadele etti. Bu mücadele sürdükçe mutlu sona ulaşabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“FUTBOLCUNUN SEVİYESİ YOK, HER ZAMAN KENDİSİNİ GELİŞTİRMELİ”

Futbolcunun bir seviyesi olmadığını, her zaman kendisini geliştirmesi gerektiğini kaydeden İrfan Can, “Hocalarımız, doktorlarımız var. Onların gözlemleriyle kendimi geliştirmeye çalışıyorum. 25 yaşında da çalışacağım, 35 yaşında da çalışacağım” dedi.

“AVRUPA’YA GİDERSEM FENERBAHÇE’NİN MENFAATLERİ DOĞRULTUSUNDA GİDERİM”

İrfan Can Kahveci, İspanya La Liga’yı kendisine daha uygun gördüğünü aktardı, “Başka liglerde de oynayabilirim. Giderken Fenerbahçe’nin çıkarları doğrultusunda gideceğim. Başakşehir’e gittiğimde de öyleydi. Onların menfaatlerine göre hareket ettim. İleride Avrupa’ya gidersem Fenerbahçe’nin menfaatleri doğrultusunda giderim” diye konuştu.

“DAHA ÖNCE FENERBAHÇE’YE GELSEYDİM BELKİ ÇOK BEKLENENİ VEREMEYECEKTİM”

Daha önce adının Fenerbahçe ile anılmasına karşın Başakşehir’e gitmesi sorulan İrfan Can, “İyi ki Başakşehir’e gitmişim. Çünkü orada kendimi geliştirmem gereken şeyler vardı. O zaman Fenerbahçe’ye gelseydim belki çok bekleneni veremeyecektim. Şampiyonluk yaşadım, Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi’nde oynadım” dedi.

İrfan Can, kadro durumu ile ilgili ise “Benim endişem yok kadro durumuyla alakalı. Ben ilk 11’de oynamak için elimden geleni vereceğim” değerlendirmesinde bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın