İlk Transferini Yaptı! Henry Onyekuru Galatasaray’da

 İlk Transferini Yaptı! Henry Onyekuru Galatasaray’da
Okunuyor İlk Transferini Yaptı! Henry Onyekuru Galatasaray’da

Galatasaray’da beklenen hamle geldi. Sezonun ilk transferini yaptı , Henry Onyekuru’yu yeniden arasına aldı. Geçen sezonki tarihi Fenerbahçe galibiyette katkısı olan Henry Onyekuru Terim’in isteği ile takımda…

Kariyerinde Everton, KAS Eupen, Anderlecht, Everton, Galatasaray ve son olarak Monaco forması giyen Onyekuru, bu sezon Monaco’da istediği gibi forma şansı bulamadı.

Onyekuru, geçen sezonun devre arasında da Galatasaray’a kiralanmıştı. Yıldız isim, sezon sonunda ise Fransız ekibine geri dönmüştü.

Kiralamaya soğuk bakan Monaco, 7.5 milyon euro zorunlu satın alma opsiyonuyla kapıyı açtı. Fatih Terim’in “Geri dönsün” dediği Onyekuru’yu çok isteyen sarı-kırmızılılar ise sıkı pazarlıklar sonucunda Monaco’yu indirime zorladı.

Bu süreçte Nijeryalı yıldız da devreye girdi ve Fransız kulübüne, “Al-Jazira’dan gelen teklifi kabul etmiyorum. Galatasaray’a dönmek istiyorum” restini çekti. Galatasaray sezon sonunda 3 milyon euro ödemeyi göze alırken, Monaco 5’e indi. Orta nokta buluştukları öğrenilen taraflar bu hafta içinde bu transferi resmiyete dökecek.

Bu olumlu gelişmeler üzerine Onyekuru dün ailesini İstanbul’a getirdi. 10 bavulla kalıcı olarak İstanbul’da ailesini bırakan Onyekuru, Monaco’dan evraklarını almak üzere son kez Fransa’ya döndü ve hafta içinde İstanbul’a imzaya gelecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın