Hıncal Uluç’tan Fatih Terim’e Sert Eleştiri!

 Hıncal Uluç’tan Fatih Terim’e  Sert Eleştiri!
Okunuyor Hıncal Uluç’tan Fatih Terim’e Sert Eleştiri!

Usta yazar Hıncal Uluç,   bugünkü köşesinde Sarı -Kırmızılı takımı eleştirdi. Hıncal Uluç,  Fatih Terim’e seslenerek “Bu takım senin için oynamaz Fatih Hocam!” dedi.

Belhanda oyundan çıktıktan sonra  Galatasaray’ın 2 gol attığını ifade eden  Hıncal Uluç, Fatih Terim başta olmak üzere Belhandacı medyadan kim meydan okuyorsa tüm maçları birlikte izlemeye hazır olduğunun da altını çizdi. Erman Toroğlu’nun da maçı yorumlarken Belhanda’nın yürümesini ısrarla belirttiğini vurgulayan Hıncal Uluç, Fatih Terim’e seslenerek “Belhanda hastalığından vazgeçmezsen bu takım senin için oynamaz.” dedi.

Sahaya Belhanda kaptanlığında çıkan ve tarihinin en ruhsuz oyununu oynayan  Galatasaray’ın perişan halinin sebebini anlatan özet cümlemdi, bu!.

Şimdi Fenerbahçe’nin de elendiği, meydanın nerdeyse  Galatasaray’a kaldığı Alanya Kupa maçının ardından yazıyorum.. Önce bizim medyaya uyup skor yazarlığı yapalım..

“Belhanda’lı Galatasaray: 0 – Alanya:

3.”

“Belhanda’sız Galatasaray: 2 – Alanya:

0.”

Maçı anlatan Ender Müdürümün anlatmadığı sahneleri anlatalım..

“Belhanda yürüyor.. Belhanda yürüyor.

Belhanda topu kaptırdı, gene yürüyor. O top gol oluyor. Belhanda sırıtıyor.. Belhanda yürütüyor. Belhanda sırıtıyor..” (500 tekrar) Şaka, ironi değil. Maç yayıncısı biziz bu defa.. Tüm maç kaydı elimizde. Ekran karşısına oturalım, Fatih Hocam başta ve Belhandacı medyadan kim meydan okuyorsa, onlar da.. Oturalım ve maçı değil, sadece Belhanda’yı izleyelim.
Sadece onu.. Ne yapmış görelim..

Kadroyu yaparken önce Belhanda, sonra Feghouli yazıyor, sonra yanlarına mümkün olduğu kadar Türk olmayan 9 isim ekliyorsa, siz sakat ve cezalılar yüzünden takımda 7 eksik varken ancak ilk onbirde yer alabiliyor, maça sonradan girdiğinizde oyunu çevirdiğiniz halde ertesi maç kendinizi gene kulübede buluyorsunuz.

Belhanda yüzünden  Sarı-Kırmızılı da 10 kişi oynadı Fener maçında.. Hem de ilk dakikadan itibaren..
Alanya maçı da öyle..

Maçın yorumcusu Erman Hocamdı.. Durmadan Belhanda’nın takımı 10 kişi oynattığını söyledi. Keşke öyle olsaydı Erman Hocam.

Dandik rakipleri değil, 2 İngiliz, 2 İtalyan, 2 Alman, 2 İspanyol devini geçerek 2000 yılında UEFA Şampiyonluğu ve Süper Kupa’ya uzanan, daha Real’de bile olmayan Avrupa Süper Kupası’nı Real Madrid’den alıp Hasnun Galip’e getiren Galatasaray’ı o takımın iskelet olduğu Dünya Şampiyonluğunu Şenol Güneş’in korkaklığından kaçırıp üçüncü olan milli takımı o yaratmadı mı?

Şimdi o Fatih Terim ,   Alanya maçının ilk yarısını 2-0 yenik kapadıktan sonra, ikinci yarıya üç değişiklikle başlarken, hele takımın en çok koşan ve çırpınan adamı Taylan’ı bile kenara alırken, alay eder gibi değil, “Alay ederek” hâlâ ruhsuz, hâlâ sırıtkan ve hâlâ yürüyen Belhanda’sını oyunda tutarsa, o takım artık “hak edeni değil, sevdiklerini oynatan” hocasına inanır, güvenir, onun için ölür mü?.

Adımı yazmaya cesaret edemeyen yüreksizler, derbi galibiyeti üzerine “in istifasını isteyenler bugün ne yapıyor” diye dalga geçtiler benimle.. Benden başka Fatih Terim’i istifaya davet eden olmadığını bile bile.. Ne uyanıklık ama..

İşte hâlâ ayni şeyi yapıyor,  Hıncal Uluç…

Hâlâ gördüğünü, inandığını yazıyor.

“Hocam!. Belhanda hastalığından vazgeçmez, onu hâlâ sırtında da değil, başında taşımaya devam edersen, bu takım senin için oynamaz.. Beyinleri ‘Oyna’ dese de bilinçaltları engeller..

Futbolun en iyi mentörlerinden, birinci sınıf insan sarrafı, Ruh Bilim Doktoru Acar Baltaş’ı tanırsın muhakkak..

Git ona sor..

“Hıncal bunları diyor. Haklı mı Acar Hocam” de, bakalım ne diyecek?.

Ya da Türkiye’de Spor Psikolojisi ve monitörlüğü öncüsü, 2002’deki dünya üçüncülüğünün gizli kahramanı Milli Takım Montörü Prof. Dr. Turgay Biçer Hocama sor, Fatih Hocam..

İşe “Temiz” sayfa açarak başlaman gerek.

Temiz sayfada Belhanda adı olmaz!.. Simgesel olacak, takımın her futbolcusunun beynine kazınacak jestini yap.. Onu sil..

Takımı topla.. Özeleştirini yap.. Her türlü hatanı söyle. Kabul et.. “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” de..
İnandır..

Şampiyonluk yolu o zaman açılır Hocam..

Ali Koç’un perişan ettiği, Erol Bulut’un taşıyamadığı Fener’i yenerek değil!.

14 Şubat Pazar günü Fenerbahçe için çırpınan eski Beşiktaşlı Turgay Ciner’in takımı Kasımpaşa’dan başlayarak, her rakibe karşı ölesiye mücadele eden ve “Kazanmak için” oynayan bir takım sahaya çıkararak.

Yani  Galatasaray ‘ı 1996-2000’li yılların o çok iyi bildiğin, o bizzat yarattığın Galatasaray’ı yaparak!.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın