Hatayspor-Fenerbahçe Maç Değerlendirmesi

 Hatayspor-Fenerbahçe Maç Değerlendirmesi
Okunuyor Hatayspor-Fenerbahçe Maç Değerlendirmesi

Süper Lig’e iddialı bir başlangıç yapan Fenerbahçe’de sıcak gelişmeler yaşanıyor…

Sarı -Lacivertliler Süper Lig’in 7 haftasında Hatayspor’u 2-1 yenerek haftayı 3 puan alarak kapattı. Performansı ile göz dolduran yıldız oyuncu Kim Min-Jae ülkesinde de manşetlere taşındı.

ÖMER ÜRÜNDÜL;

Fenerbahçe Pereira’nın doğru takım tertibi ile Hatayaspor karşısında önemli bir 3 puan kazandı. Hatayspor , tempolu ve ofansif ağırlıklı futbol oynayan bir takım. Önemli sprinterleri ve adam eksilten futbolcuları var. Üst üste aldıkları 4 galibiyete güvenerek Fenerbahçe’nin üstüne takım halinde gidince tuzağa düştüler.

Pereira, Karşıdaki rakibini iyi analiz etmiş. Başakşehir maçından da gerekli dersleri almış. Takım savunmasını ön planda tutup önde koşan ve sürekli yer değiştiren forvetleri monte etti. İlk yarıda iki farklı skor avantajı elde edildi. İkinci yarı içinse nasıl bir yorum yapmam gerektiğini gerçekten bilemiyorum.

Dün ilk defa Pereira’yı oyunun öncesi, devamı ve sonuna kadar her şeyiyle çok beğendim.

Mesut’u bu maçta kulübede başlatması doğruydu. Takımın en iyilerinden Valencia’yı dışarıya alması doğruydu. Çünkü çok koştu, sakatlanma sorunu gündeme gelebilirdi. Olympiakos maçını düşünerek doğru yaptı. Osayi değişikliği de doğruydu. Mesut ve Pelkas’ı alarak oyunu tutma düşüncesi de doğruydu. Başta Kim olmak üzere 3’lü defans bloğu çok iyiydi.

Novak’ın performansı da başarılıydı. Ferdi, ilk defa çok sorumluluk aldı. Tam bir öz güven kazanmış durumda. Daha önce de vurgulamıştım; Rossi, Fenerbahçe’ye   çok faydalı olacak en iyi son transferdir. Hakem Abdulkadir Bitigen’in genel yönetimi iyiydi. Kim’in yaptığı net penaltıyı süzememesi normal ama ‘VAR’ nasıl görmez.!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın