Hakem Camiası: ”Yabancı Hakem, Türk Hakemliğine Darbe Olur”

 Hakem Camiası: ”Yabancı Hakem, Türk Hakemliğine Darbe Olur”
Okunuyor Hakem Camiası: ”Yabancı Hakem, Türk Hakemliğine Darbe Olur”

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Derbileri yabancı hakem yönetsin.” açıklamasın dan sonra hakem camiasından sesler yükseldi.

ERTUĞRUL DİLEK: “Bu karar sonrası UEFA ‘Siz kendi hakemlerinize güvenmiyorsunuz ben nasıl güveneyim’ diyebilir. UEFA’NIN gözünden düşeriz. FIFA kokartlı hakemlere görev vermeyebilir. Ancak bir ülke ile anlaşma yapılır. Karşılıklı hakem takası yapılır. O zaman olabilir. Bu tür bir anlaşmanın yapılması da çok zor.”

YÜKSEL OKÇUOĞLU: “Yurtdışında maç yöneten 7 tane FIFA kokartlı hakemimiz var. FIFA’nın iki numaralı hakemi Cüneyt Çakır yakında çok ciddi maçlar yönetecek. O dönemler geçti. Gençlik yıllarımda yabancı hakemler geldi. Böyle bir şeyi istemek Türk hakemlerine darbe vurmak demektir.”

ERCAN DURNA: “1966-69 yılları arasında Alman, İtalyan, İsviçreli, Avusturyalı ve Rumen hakemler geldi. Çok hata yaptılar. Hakemlere yüksek maaşlar ve iyi paralar veriliyor. Herkes paradan faydalanmak isteyince hata yapmaya başladılar. Profesyonel hakemliği iptal edeceksin ve performansa dayalı sistemi getireceksin.”

BÜNYAMİN GEZER: “Yabancı önerisine kökten karşıyım. Böyle bir önerinin hayata geçirilmesi Türk hakemliğine büyük zarar verir. Ülkemizi yurtdışında çok iyi temsil eden kaliteli hakemlerimiz var. UEFA’nın bakış açısı değişebilir.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın