Güven Yalçın’a Mükemmel Teklif

 Güven Yalçın’a Mükemmel Teklif
Okunuyor Güven Yalçın’a Mükemmel Teklif

Beşiktaş, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Güvenç Yalçın ile yeni kontrat yapmaya hazırlanıyor.

Beşiktaş, 23 yaşındaki forvete vereceği yeni maaşı da belirledi. An itibarıyla Siyah-Beyazlılardan 100 bin euro kazanan Güven Yalçın’a yeni sözleşme sonrası yıllık 300 bin euro verilecek ve oyuncuyla 3 senelik kontrat yapılacak.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi toplam 8 futbolcunun durumunu görüşmek üzere harekete geçti.

Güven Yalçın’a 3 yıllık yeni sözleşme önerecek olan Siyah-Beyazlılar, oyuncunun 100 bin euroluk maaşını 300 bin euroya çıkaracak.

Öte yandan Beşiktaş yönetimi kadroda büyük bir operasyona imza atmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda ilk olarak kadro dışı konumda bulunan; Fabrice N’Sakala, Douglas, Jeremain Lens ve Adem Ljajic’le bir kez daha görüşülecek.

YÖNETİM 5 MİLYON EUROLUK YÜKTEN KURTULMAYA ÇALIŞIYOR

Ljajic’in 2.1 milyon euro, Lens’in 1 milyon 250 bin euro, Douglas’ın 500 bin euro ve N’Sakala’nın da 350 bin euroluk yarım dönem maliyeti bulunuyor. Yönetim, neredeyse 5 milyon euroya ulaşan maliyetten en az kayıpla kurtulmayı amaçlıyor.

VIDA AYRILIRSA FORVET TRANSFERİ YAPILACAK

Siyah-Beyazlılar, sezon sonunda kontratı bitecek Domagoj Vida’yla devre arasında yollarını ayırmaya yeşil ışık yakmıştı. Hırvat stoperin 1 milyon 750 bin euroluk ikinci yarı hak edişini bırakması halinde bedelsiz ayrılığına olumlu bakan yönetim, tecrübeli savunmacıdan haber bekliyor.

İngiliz ekibi Watford başta olmak üzere birçok isimle temas halinde bulunan Vida, bir takımla anlaşma sağlayabilirse devre arasında ayrılacak. Beşiktaş, bu ihtimal halinde kadrosuna yeni bir golcü kazandırmak için düğmeye basacak. Başakşehir’den Okaka ismi gündeme gelebilir.

Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz, 2 sezonluk süreçte 3 kupa kaldırmıştı. Sözleşmeleri 2023’ün Mayıs sonunda bitecek olan 2 futbolcu için de yönetimin çalışması var. İdareciler, ilk 11’in değişilmez 2 ismiyle kontrat yenilemek için düğmeye bastı. İki genç isimle yapılan temaslarda oyuncuların da yola devam konusunda yapıcı bir tutum takındığı kaydedilirken, kontrat yenileme konusunun yakın zamanda resmiyet kazanması planlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın