Gururlandıran haber: Şehit Polis Fethi Sekin’in oğlu Burak Tolunay Sekin Yıldız Futbolcu…

 Gururlandıran haber: Şehit Polis Fethi Sekin’in oğlu Burak Tolunay Sekin Yıldız Futbolcu…
Okunuyor Gururlandıran haber: Şehit Polis Fethi Sekin’in oğlu Burak Tolunay Sekin Yıldız Futbolcu…

Şehit polisimiz Fethi Sekin’in oğlu Burak Tolunay, Türk futbolunun yıldızlarından olmak istiyor ve güzel adımlarla ilerlemeler kat ediyor. Tutkulu bir Galatasaraylı olan babası, ona Burak Yılmaz ve Tolunay Kafkas’ın adlarını vermiş. 14 yaşındaki genç, centilmen kişiliği ve başarılı futboluyla şimdi hepimizin gururu oldu, yolun açık olsun güzel insan…

Burak Tolunay Sekin futbola aşkla bağlı bir delikanlı. Onu, diğer gençlerden farklı kılan, bir şehit çocuğu olması. Futbola ilgi ve sevgisinin nereden geldiğini şöyle açıklıyor: “Babam iyi bir futbolsever, tutkulu bir Galatasaray taraftarıydı. Küçükken bana Galatasaray forması almıştı.

Maçları birlikte izlerdik, maçları kaçırmazdık. Babam, milli futbolcumuz Burak Yılmaz’dan esinlenerek adımı koymuş. Ayrıca eski milli futbolcumuz Tolunay Kafkas’ı da çok severdi, ikinci adımı bu sevgisinden esinlenerek vermiş.”

ALTINORDU’DAN ALTAY’A GELDİ
Mahalle ve okul arkadaşlarıyla futbol oynamayı çok seven Burak Tolunay Sekin 14 yaşında. 7’sinde İzmir’in yıldız fabrikası Altınordu’nun spor okulunda başladı, 11’inde bir başka köklü kulüp Altay’a transfer oldu. Lisansı da burada çıktı. Şu anda siyah-beyazlı kulübün U14 takımında 9 ve 10 numaralı pozisyonlarda oynayan Burak, şampiyonluğa koşan takımın en başarılı forvetlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Gol atmayı, dahası atılan gol organizasyonunun içinde olmayı çok sevdiğini belirtiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın