Gürcan Bilgiç’den Maç Değerlendirmesi

 Gürcan Bilgiç’den Maç Değerlendirmesi
Okunuyor Gürcan Bilgiç’den Maç Değerlendirmesi

Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe’nin Olympiakos yenilgisini yorumladı…

Olympiakos’un ilk atağının golle sonuçlanmasıyla birlikte maçın kaderi Fenerbahçe için yokuşa yukarı hale geldi. Üstüne İspanyol hakemin iki kritik hücum faul çaldı. Dokuz kişilik Yunan savunmasına, bu düdükler de eklendi.

İkinci 45 Fenerbahçe baskısıyla bunaldı rakip. Pelkas’ın direkten şutunun hemen arkasından geldi ikinci gol. Birden bire takımın da umudu bitti, tribünlerin de. Kalan dakikalar da güçleri de yoktu sonucu değiştirmek için, hamle şansları da.

Olypiakos’un Portekizli hoca Pedro Martins’in, Vitor Pereira’yı kendi silahı ile vurduğunu da söyleyebiliriz. Merkezi kapat, rakibi uzun oynamaya zorla, baskıdan topu kaptığında hızlıca hücuma geç.

“KAPANAN RAKİP PLANI YOK”

Antwerp ile Atina’da oynadılar. 2-1 kazandıkları maçta, beş şutları var. Antwerp’in 16… 1-0’ı korudular uzun süre. Kadıköy’de de benzerini yaptılar. Pereira’nın da “kapanan rakip” planı olmadığını da gördük böylece. Yoksa, Hatay’daki plan ve takımla sahaya çıkmazdı.

Mesut Özil’in rahatsızlığı, böyle set defans rakipler karşısında seçenek şansı da bırakmıyor. Evet; Fenerbahçe genç ve istekli bir takım ama direnci ancak kalite ile çözebilirler. Fırsatlar da yakaladılar, goller de kaçırdılar. Fakat rakip de kaçırdı.

Son dakikalarda tribünler kaleci Altay ve stoper Kim için alkışlarını kullandı. Farkın açılmasını önlediler çünkü. Maçın en çok göze batan ikilisi Mert Hakan ile Ferdi oldu. Çok uğraştılar, sorumluluk aldılar ve hata da yaptılar. Valencia’yı da ekleyebiliriz bu üçlüye. Geridekilerin “saklanma” moduna geçtiklerini de söyleyebiliriz, yetersiz kaldıklarını da. Siz seçin…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın