Güncel Haber | Fenerbahçe, Enner Valencia İle Anlaşma Uzatacak – Spor Haberleri

 Güncel Haber | Fenerbahçe, Enner Valencia İle Anlaşma Uzatacak – Spor Haberleri
Okunuyor Güncel Haber | Fenerbahçe, Enner Valencia İle Anlaşma Uzatacak – Spor Haberleri

Yeni sezona fırtına gibi başlayan Enner Valencia için sarı lacivertli yönetim harekete geçti.

32 yaşındaki forvetin kariyerinde ikinci baharını yaşamasındaki en önemli etken, Teknik Adam Jorge Jesus’un sezon başında kendisiyle yaptığı özel görüşme… Geçen sezon İsmail Kartal’la yıldızı barışmayan ve son 6 mücadelede 26 dakikanın üzerinde forma şansı bulamayan Valencia, Jesus’un, “Sana güveniyorum” sözüyle bambaşka bir havaya girdi.

Jesus kötü gününde de sahip çıktı

Jesus’un Dinamo Kiev karşısında kaçırdığı penaltıdan sonra kendisine sahip çıkıp Slovacko karşılaşmasında kaptanlık vermesi Valencia’nın özgüvenini daha da artırdı. Kaptanlığını yaptığı Ekvador Milli Takımı ile 2022 Dünya Kupası’na katılacak olması Valencia’nın form grafiğini doruğa çıkaran bir başka unsur. Grup karşılaşmasındaHollanda, Katar ve Senegal’e karşı mücadele edecek olan Valencia, belki de kariyerindeki son Dünya Kupası’nda iyi başarı göstererek tarihte iz bırakmayı hedefliyor.

Yönetim yeni anlaşma önerdi

Spor Arena’dan Süleyman Arat’ın yer alan habere göre ; Enner Valencia’nın başarısındaki diğer faktör de eşi Sharon Escobar ve 4 çocuğuyla İstanbul’da yakaladıkları mutluluk. Gerek kendisi gerekse eşi, her fırsatta tarihi ve turistik yerlerini gezdikleri kenti çok seviyor. Fenerbahçe yönetiminin kendisiyle 1+1 yıllık yeni anlaşma imzalamak için görüşmelere başlaması da Enner Valencia’nın motivasyonunu artırdı. Profesyonel kariyerinde hiçbir sezon 12 golü aşmamış olmasına karşın bu sezon şimdiden 6 gole ulaşan Ekvadorlu yıldızın hedefi 20 gol barajını geçmek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın