Göbek Eritmek İçin 3 Önemli Öneri

göbek eritmek

Bizimle iletişime geçen bir çok insanın sorduğu “Göbek eritmek için ne yapabilirim.” sorusu için birkaç ipucu vereceğiz. Bir çok insanın göbek eritmek için uyguladığı başarısız taktikleri düşününce bu sorun genel bir sorun haline dönüşmüştür.

Karın kası çıkarmak için öncelikle göbeğin üstündeki yağ tabakasından kurtulmanız gerekir. Sıkı ve belirgin karın kası için genetik gibi faktörler olmasına rağmen yağ oranı düşürüldüğü taktirde belirgin karın kasına sahip olabilirsiniz. Haydi hep beraber ipuçlarına bakalım.

 

1.Yeşilçay Tüketin

Yeşilçay, bağışıklık sistemini arttırır ve vücutta oluşabilecek kanserli hücreler ile mücadele eder. Ancak bunlara ek olarak aşırı kilo ve vücut yağının yakılmasına en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Yeşilçay içerisinde bulunan kateşinler termojenik olarak işlev görerek yağ yakma sürecini uyarır. Sabah uyandıktan sonra  tüketilen yeşilçay maksimum seviyede etki edecektir.

Makaleyi mutlaka okuyun : Yeşilçayın Zayıflamaya Faydaları


2.HIIT Kardiyo

Uzun süren kardiyo oturumlarını bitirin ve HIIT kardiyo yapmaya başlayın. HIIT antreman, vücudun kısa bir süre tempo halinde çalıştıktan sonra 20-30 saniye boyunca dinlenme dönemleri arasında git-gel yapan bir anaerobik bir duruma itmektedir. HIIT kardiyo yaparken, kaslar ve vücutta daha az oksijen bulunur dolayısıyla vücut daha hızlı yorulur. 20 dakikalık HIIT kardiyoyu haftada 3 gün uygulayarak vücudunuzdaki yağ depolarını uyararak daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Koşu bandında veya başka kardiyo makinesinde ilk başta 3 dakika ısınma uygulayın. Ardından makinenin hızını arttırarak 30-45 saniye boyunca yüksek tempoda egzersizi uygulayın. Tamamladıktan sonra 1 dakika boyunca yavaş tempoda egzersizi uyguladıktan sonra bu döngüyü 8-10 kez tekrarlayın.

 

3.Daha Fazla Yağ

Bu mantığa tamamen aykırı gelebilir ancak son araştırmalarda hindistancevizi, avokado, zeytinyağı, balık ve fıstık gibi sağlıklı yağların tüketilmesi sadece daha uzun süre tokluk hissini uyandırmadığını ek olarakta vücudun yağ yakma sürecini uyarıcı hale geldiğini göstermektedir.

Araştırmalar, sağlık yağları tüketen insanların vücut kitle indekslerinin daha düşük olduğunu tespit etmiştir.

Göbek eritmek için ve yağ oranı azaltmak için tutarlı bir çaba gerektiğini unutulmamalıdır. Bu basit adımları izleyerek ve 3 ay boyunca uygulayarak daha sıkı bir vücuda ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir