10 Basit Öneri İle Göbek Eritme ve Bölgesel Zayıflama

göbek yağı

Çoğu kişinin en büyük sorunlarından biri göbek çevresinde oluşan bölgesel yağları nasıl eritebileceğidir. Göbek eritmek için yapılmış karın hareketleri, diyetler, kardiyo çalışmaları çoğu başarısız sonuçlanan denemelerdir. Göbek yağınızı eritemiyorsanız, yanlış seçenekler uyguluyorsunuz demektir. Kendinizi aç bırakmaya veya sayısız mekik çekmeye ihtiyacınız yok. Bölgesel zayıflama için en hızlı ve doğal 10 doğal yola göz geçirelim.

 

1.Karın Egzersizlerinden Vazgeçin

karın kası egzersizleri
Karın kası hareketleri, orada bulunan kasları güçlendirir. Ancak karın kasını çevreleyen yağları yakmaya yardımcı olmayacaktır. Günlük yaptığınız 200 tekrarlı karın kası hareketlerinden vazgeçin, boşa zaman ve emek harcıyorsunuz. Bölgesel zayıflama için daha fazlasına ihtiyacınız var.

 

2.Daha Güçlü Olun


Güç eğitimleri kas gelişimi sağlar, kas kaybını önler ve yağ kaybına yardımcı olur. Squat ve deadlift gücü oluşturmak için etkili egzersizlerdir.

 • Sırtta bulunan kaslar sizleri dik tutar. Ancak karın kasları önde bulunur. Her iki kasta ağır squat ve deadlift egzersizleri sırasında yoğun şekilde aktif olur.
 • Squat ve deadlift egzersizleri sırasında tüm vücudunuz stres altına girer. Bu yoğun çalıştırılmaya karın kasları da dahildir. Bu şekilde hızlı şekilde güçlenerek, kas oluşturulmasına da yardımcı olur.

3.Sağlıklı Besinler

sağlıklı besinler
Söylendiği gibi “Mutfakta eksikler inşa edilir.” Sert ve kaslı karın kasları oluşturabilirsiniz ancak bütün gün önemsiz besinler tüketirseniz göbek yağlarından kurtulamayacaksınız. İşlenmiş yiyecekleri yemeyi bırakın.

 • Proteinler: Et, kümes hayvanları, balık, yumurta, peynir.
 • Sebzeler: Ispanak, brokoli, lahana.
 • Meyveler: Muz, elma, ananas, armut.
 • Yağlar: Zeytinyağı, balık yağı, fındık, gerçek tereyağı.
 • Karbonhidratlar: Kahverengi pirinç, yulaf, tam tahıllı makarna.

Mükemmel olmanıza gerek yok. Kaliteli besinler tüketmek aslında hormonlarınızı keskin tutarak yağ kaybına yardımcı olur.

 

4.Alkol Tüketimini Sınırla

alkol tüketimi
Göbek yağlarını kaybetmek için içtiğiniz içeceklerde önemlidir. Alkol, eğer göbek yağınızı kaybetmek istemiyorsanız herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bira içenlerin göbekleri her zaman armut şeklindedir. Alkol aynı zamanda, toksinleri temizlemek için çalışan karaciğeri de etkisiz hale getirir.

 


5.Daha Az Karbonhidrat Tüketin

protein içeren besin
Enerji için karbonhidratlara ihtiyacınız vardır. Sorun olan ise, insanların çoğunun ihtiyaç duyduklarından daha fazla karbonhidrat tüketmesidir. Vücudunuz, ihtiyacı olmayan karbonhidratları yağ olarak depolayacaktır. Ve de çoğu göbek yağı olarak geri dönecektir. Her öğünde meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin.

 

6.Daha Fazla Besin Tüketin


Sağlıklı gıdalar tüketmek sizi yağlı yapmaz. Özellikle haftada yapılan 2-3 günlük egzersiz yaparsanız, vücudunuzun ihtiyacı artacaktır. Kendinizi aç bırakmak, 1 numaralı beslenme hatasıdır. Sağlıklı beslenme 3 nedenden ötürü önemlidir.

 • Enerji
  Besin enerji içerir. Vücut geliştirme antremanları sırasında, yürürken veya sindirimde yiyecekler kullanılır. Gıdaların eksikliği, yaşamın her alanında enerji yetersizliği demektir.
 • Yağ Kaybı
  Doğru gıdalar ile beslenmek yağ kaybına yardımcı olur. Protein en yüksek etkiye sahiptir ve doymuş yağlar, yağ kaybına teşvik eder.
 • Kasları Koru
  Kendinizi aç bırakırsanız, vücudunuz enerji için kasları yakacaktır, yağları değil.

Açlık, yeterince besin tüketmediğiniz anlamına gelir. Sabah kahvaltınızı yapın ve sağlıklı gıdalar tüketerek %90 oranında hızlı şekilde göbek yağlarından kurtulun.

 

7.Daha Fazla Protein Tüketin


Protein, diğer gıdalardan daha fazla enerjiye sahiptir. Vücudunuz karbonhidrat ve yağdan daha fazla enerji için proteinleri kullanır. Bu nedenle, yüksek proteinli diyetler göbek yağınızı eritmede mükemmel sonuçlar verecektir.

8.Daha Fazla Yağ Tüketin

doymus-doymamis-yaglar
Sağlıklı yağlar sizi şişmanlatmaz. Kötü beslenme ve egzersiz yapmamak sizi kötü vücut şekline getirir. Yağ tüketmek aslında yağ kaybına yardımcı olur. Vücudunuz sağlıklı yağ almaya devam ederse, yağ depolamayacaktır. Balık yağı, göbek yağlarını eritmek için en iyi yağ kaynağıdır. Balık yağı, doğal olarak testosteron seviyelerini arttırır ve yağ kaybını arttırır. Margarin gibi ürünlerde bulunan trans yağ içeren besinlerden uzak durun.

 

9.Vücut Yağ Oranını Düşürün


Göbeğiniz, yağdan kurtulacağınız en son yerdir. Eğer göbek yağınız kaybetmek istiyorsan vücut yağ oranını düşürmelisin.

 • Güçlen
  Vücut geliştirme kasları oluşturur ve korur, yağ kaybını arttırır ilave olarak diyet yapmaya yardımcı olur.
 • Sağlıklı Beslen
  Kahvaltı yapın. Her 3 saatte bir yemek tüketin. Her yemekte protein, sebze ve meyve bulundurun ve karbonhidratları yalnızca antreman sonrası tüketin. Her öğünde 2 bardak su için.
 • Kardiyo Uygula
  Antreman sonrası yapılacak 15 dakikalık kardiyo yağ yakmaya ve göbek çevresinde bulunda yağların azalmasına yardımcı olacaktır.

 

10.Motivasyon Kaybetmeyin

Başarı başarı doğurur. İlerlemeyi doğru bir şekilde izleyin, böylece nerede olduğunuzu bilirsiniz ve göbek yağınızın ne durumda olduğunu görerek motive olabilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir