Galatasaray’dan Boupendza Transfer Hamlesi

 Galatasaray’dan Boupendza Transfer Hamlesi
Okunuyor Galatasaray’dan Boupendza Transfer Hamlesi

Galatasaray, transferinin bitmesine saatler kala Bir transfer atağında daha bulundu. Hatayspor’un sezon başında Bordeaux’tan bedavaya getirdiği 24 yaşındaki golcüye kanca attı.

Galatasaray, Süper Lig’de 19 maçta 15 gol atan Aaron Boupendza için 6 Milyon Euro teklif etti. Hatayspor ile pazarlıklar sürerken, sarı-kırmızılıların bu transfer için ısrarcı olduğu ortaya çıktı.

Hatayspor Asbaşkanı Ethem Sunar, TV100’e yaptığı açıklamada :

Ethem Sunar, “Galatasaray’dan bize gelen bir teklif var. Bu teklife karşılık talebimizi ilettik. Boupendza için 10 milyon Euro istediğimizi söyledik. Biz 350 bin Euro’ya aldık Boupendza’yı. Galatasaray’dan Abdurrahim Albayrak Bey ile görüştük. Beni ve belediye başkanımızı aradı. Bir talepleri oldu. İtalya istiyor, Katar istiyor. Bir sürü kulüp istiyor. Dünyanın her yerinden teklif var.” dedi.

Ethem Sunar daha sonra “Biz Galatasaray’a yakınız ama Galatasaray bize ne kadar yakın onu bilemem. Biz 10 milyon euro’ya yakınız. Biz bu rakamın altında bir teklif için masaya oturmayacağımızı Galatasaray’a deklare ettik.” diye konuştu.

Aaron Boupendza’nın tekliften haberinin olmadığını söyleyen Ethem Sunar “Boupendza’nın şu ana kadar Galatasaray’dan teklif geldiğinden haberi yok. Biz de çok mutlu Boupendza. ‘Hatay’da birkaç sene oynamak istiyorum’ diyor. ‘Avrupa’dan, Türkiye’den büyük takımlardan teklif var’ dedik, ‘Karar sizin’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın