Galatasaray’da Yıldız İsme Büyük Tepki!

 Galatasaray’da Yıldız İsme Büyük Tepki!
Okunuyor Galatasaray’da Yıldız İsme Büyük Tepki!

Sivasspor karşısında yaşadığı puan kaybı ile gerginlik yaşayan Galatasaray’da, Sarı-kırmızılı takımda yıldız futbolcunun yaptığı açıklama ile gerginlik iyice büyüdü.

Belhanda Krizi 

Demir Grup Sivasspor karşısında kaçan iki puanın üzüntüsünü yaşayan Galatasaray, diğer yandan da Belhanda   sorununu kucağında buldu.

Büyük rahatsızlık yarattı 

Sarı-kırmızılı ekibin maçlarını oynadığı Türk Telekom Stadı’nın zemininin futbola müsait olmaması, teknik heyet ve oyuncuların eleştirisine neden olurken, Faslı futbolcunun bunu söyleyiş biçimi büyük rahatsızlık yarattı.

Tercüman çevirmedi 

Türk Telekom Stadı’nın kötü zemini nedeniyle yönetimi hedef alan Belhanda’nın, “Yöneticiler, instagram ve twitter’da dolaşmak yerine zeminle ilgilenmeliler” sözleri, kulüp tercümanı tarafından çevrilmese de, Fransızca bilen Galatasaray’daki birçok kişi, bunu anladı ve iş bu noktaya geldi.

Kadro dışı isteği 

Bazı yöneticiler, yıldız futbolcunun hemen cezalandırılmasını hatta kadro dışı bırakılmasını gündeme getirdi.Ancak böyle bir adıma, teknik direktör Fatih Terim’in vereceği reaksiyon düşünülerek harekete geçilmediği öğrenildi.

Sözleşme görüşmesi durdurulmalı tepkisi 

Belhanda’nın sözlerini saygısızlık olarak yorumlayan idareciler, futbolcu ile sözleşme uzatma görüşmelerinin durdurulması yönünde düşünceleri bulunuyor.

Belhanda sorun çıkarıyor 

Pandemi nedeniyle oyuncuların genelinde yapılan indirime karşı çıkan ve bunu kabul etmeyen Belhanda’nın, sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması da ayrı bir sorun olarak sarı-kırmızılıların karşısına çıkıyor.

Kabul etmedi 

3 milyon 350 bin euro net para kazanan, ayrıca bonusları da bulunan futbolcuya yeni sözleşme için yönetim 1.5 milyon euro teklif etmiş ancak kabul görmemişti.

Terim’e başvurulacak 

Karşılıklı hamleler karşısında, Teknik Direktör Fatih Terim’in görüşüne başvurulacak ve buna göre bir hamle uygulanacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın