Galatasaray’da Terim’in Dokunduğu Altına Çeviriyor

 Galatasaray’da Terim’in Dokunduğu Altına Çeviriyor
Okunuyor Galatasaray’da Terim’in Dokunduğu Altına Çeviriyor

Galatasaraylı forma, futbolcuları hep ileriye taşıdı. Galatasaray, geçen sezon şampiyon olamasa bile, bu takım içerisinde görev yapan oyuncuların değeri arttı.

Bir tek Etebo’ya yaramadı Sarı-Kırmızılı forma.

Terim’in pozitif futbolu katma değer oldu Teknik direktör Fatih Terim’in doğru zamanda doğru isimleri kullanması ve oynanan pozitif futbol, sarı-kırmızılı formayı taşıyan isimler için katma değer oldu. Başka takımlarda birçok futbolcu değersizleşirken Galatasaray’da değeri artan isimler şunlar:

MARCAO: 2 milyondan-12 milyon euroyaEn çok değerini yükselten isim Marcao oldu. Galatasaray’a 4 milyon euroya gelirken bugün için Brezilyalı stoper için düşünülen bonservis bedeli 15 milyon euro…
LUYINDAMA: 6 milyondan-7.5 milyon euroyaYaşadığı ağır sakatlıklara rağmen Galatasaray’ın zarar etmeyeceği bir yatırım olarak görülüyor. O da değerini artıran isimlerden..
EMRE KILINÇ: 5.5 milyondan-6.5 milyon euroyaGalatasaray’ın yine bonservis ödemeden aldığı isimlerden… Takımın vazgeçilmezlerinden bire oldu. Bugün için 6.5-7 milyon euro bonservis değeri biçiliyor.
ONYEKURU: 6 milyon-6 milyon euroMonaco’da şans bulamazken tekrar döndüğü Galatasaray’da futbolu hatırladı. Nijeryalı futbolcunun bonservisinin alınması bekleniyor.
TAYLAN ANTALYALI: 1 milyondan-3 milyon euroyaBedava geldiği Galatasaray’a bu sezonki performansıyla büyük katkı sağladı. Taylan’ın değeri artarken, Milli Takım ve Avrupa’ya transferi gündeme geldi.
MOSTAFA MOHAMED: 2.5 milyon-2.5 milyon euroMısırlı golcü kısa sürede herkesi kendine hayran bıraktı. Cim-Bom’da çok daha değerlenecek.
ÖMER BAYRAM: 2 milyondan-2.3 milyon euroya400 bin euro bonservisle geldiği Galatasaray’a maliyetinin çok üzerinde katkı sağladı. Ömer’le yeni kontrat yapılacak.
OĞULCAN ÇAĞLAYAN: 475 binden-850 bin euroyaBedava geldi ve bugün takımın önemli silahlarından biri oldu. Oğulcan, Rize’de bile yedek forvet iken Galatasaray tercihi ile beraber kariyerinde dönüm noktası yaşandı.
EMRE TAŞDEMİR:525 binden-850 bin euroyaGalatasaray’da bulduğu şansları hep iyi kullandı ve üzerine koydu. 25 yaşındaki sol bek, bugün için tercih edilen bir isim haline geldi.
EMRE TAŞDEMİR:525 binden-850 bin
euroyaGalatasaray’da bulduğu şansları hep iyi kullandı ve üzerine koydu. 25 yaşındaki sol bek, bugün için tercih edilen bir isim haline geldi.
ARDA TURAN: 650 binden-800 bin euroyaGalatasaray öncesi adeta futbolu bırakmış gibiydi. Tecrübeli futbolcu kendine gelirken 1 yıl daha oynaması kesin gibi görünüyor.
EMRE TAŞDEMİR:525 binden-850 bin euroyaGalatasaray’da bulduğu şansları hep iyi kullandı ve üzerine koydu. 25 yaşındaki sol bek, bugün için tercih edilen bir isim haline geldi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın