Galatasaray’da Taylan Antalyalı Gerçeği!

 Galatasaray’da Taylan Antalyalı Gerçeği!
Okunuyor Galatasaray’da Taylan Antalyalı Gerçeği!

Galatasaray’ın önemli isimlerinden olan Talyan Antalyalı son haftalarda formayı unuttu. Taylan Antalyalı’nın son haftalarda neden yedek kaldığı ortaya çıktı.

NEVZAT DİNDAR 

Talyan , Süper Lig’deki son 4 maçta sadece 28 dakika süre aldı. Kasımpaşa ve Ankaragücü maçlarında yer almayan Taylan, Alanya’da 11 dakika, Erzurum maçında 17 dakika sahada kaldı.

Sakatlık Teşhisi 

Bu sezon sürekli ilk 11’de forma giyen ve buna bağlı olarak ligin ilk yarısında kasık ağrılarından şikayetçi olan Taylan’da ayrıca pubis başlangıcı tespit edildi.

Yıldız futbolcunun bütün şikayetlerinin sık oynadığı döneme rastladığı, son haftalarda ise bu tarz problemlerinin olmadığı belirlendi.

1-PUBİS TEŞHİSİ: 

Yoğun maç trafiğinin yol açtığı kasık ağrısı ve pubis başlangıcı şikayetleri oldu. Ancak Taylan’ın şikayetleri ligin ilk yarısındaki yoğunluğa bağlı yorgunluklardı.

2-PAS HATALARI: 

Ligde Fenerbahçe derbisinde son kez ilk 11’de yer alan Taylan, kupada da elendikleri Alanya maçında 11’de forma giymişti. Taylan’ın kulübeye çekilmesinde pas hataları ve riskli oyununun da önemli bir etken olduğu belirtildi.

3-GEDSON FAKTÖRÜ: 

Portekizli futbolcunun ara transferde kiralanması ve kadroya hızlı bir giriş yapması en fazla Belhanda’yı vurmuş gibi gözükse de Taylan da bu durumdan önemli ölçüde etkilendi.

4-ETEBO ÖNE ÇIKTI:

Nijeryalı futbolcu orta sahadaki defansif özellikleriyle Taylan’ın önüne geçti. Fatih Terim’in son dönemde 6 numarada sürekli Etebo’yu tercih etmesi dikkat çekti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın