Galatasaray’da Şoke Eden İmza Krizinin Perde Arkası Ortaya Çıktı!

 Galatasaray’da Şoke Eden İmza Krizinin Perde Arkası Ortaya Çıktı!
Okunuyor Galatasaray’da Şoke Eden İmza Krizinin Perde Arkası Ortaya Çıktı!

Galatasaray’da sezon sonu sözleşme süresi dolacak olan futbolcuların imzaya yanaşmaması yönetimi kafasında soru işareti bırakırken, futbolcuları imzadan uzak tutan sebepler ortaya çıktı.

HEDEF NOKTA ATIŞI 

Fatih Terim’in raporları doğrultusunda sezonun şampiyon olarak tamamlanması halinde Sarı-Kırmızılılar, Avrupa’da başarı için takımda düşünülmeyen oyuncular ile yolları ayırıp, buradan açılacak bütçe ile devre arasında olduğu gibi nokta atışı transferler gerçekleştirmenin hesaplarını yapıyor.

O İSİMLERLE YOLLAR AYRILIYOR 

Bu doğrultuda Saracchi, Linnes, Etebo ve Falcao gibi isimlerle yolları ayırmanın planlarını yapan Galatasaray, Terim’in kararı neticesinde Sözleşme  uzatılmasını istediği futbolcular ile de görüşmelerini sürdürüyor

AÇIKLAMALAR FUTBOLCULARI ETKİLEDİ 

Galatasaray Başkanı  Mustafa Cengiz’in geçtiğimiz günlerde yaptığı ayrılık ve seçim açıklamaları, futbolcular ile yapılan sözleşme pazarlıklarına da sirayet etti. Başkan Cengiz, yaptığı açıklamada Biz devam etmezsek Fatih hoca da devam etmeyebilir” sözleriyle Galatasaray’da Mayıs ayında yapılacak seçimi işaret etmişti.

TERİM’İN SÖZLEŞMESİNDEKİ OPSİYON 

Teknik Direktör Fatih Terim’in sözleşmesindeki opsiyon maddesinden de söz eden Başkan Cengiz, “Opsiyonu koydurtan Fatih hocamız; 2+3! Biz Haziran’da olmayabiliriz, öyle de gözüküyor.” şeklindeki açıklamaları, Florya koridorlarında da yankı buldu.

MUSLERA SON SÖZÜ SÖYLEDİ 

Galatasaray’ın yeni sözleşme için görüşmeler yaptığı Fernando Muslera’nın menajerinden gelen yanıt yönetimi şoka uğrattı. Tecrübeli eldivenin menajeri Daniel Fonseca’nın yeni sözleşmeyi imzalamak için 5 bin euroluk puan priminin devam etmesi şartı koyduğu ve yıllık maaşta yüzde 20’den fazla indirime gidilmemesini istediği öğrenildi.

MENAJERİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU 

Menajer Fonseca, yönetim ile yaptığı görüşmede Muslera’nın pandemi döneminde 575 bin euro’luk (maaşının yaklaşık yüzde 16’sı) bir indirim yaptığını söyledi. Yeni sözleşmede yüzde 20’ye kadar indirim yapabileceğini ancak 2 milyon 865 bin euro’dan daha fazlasını kabul edemeyeceği cevabını verdi.

BELHANDA ORTADA KALDI 

Pandemi nedeniyle ücretinde indirim yapmayı kabul etmeyen Belhanda, şimdi sarı-kırmızılı ekiple sözleşme yenilemek istiyor. Ancak sarı- kırmızılılar Belhanda’ya herhangi bir teklif yapmama kararı aldı.

EMRE AKBABA BEKLENİYOR 

Galatasaray’a büyük fedakarlıklar yaparak transfer olan ancak yaşadığı sakatlıklardan dolayı istikrarlı bir şekilde forma giyemeyen Emre Akbaba sarı-kırmızılı kulüp ile olan sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatmak istiyor.

TEKLİF ORTAYA ÇIKMIŞTI 

Sakatlık sürecini atlatan Emre Akbaba ile yeni sözleşme görüşmelerinin ilkini gerçekleştiren sarı-kırmızılı yönetim, Akbaba’ya ile 700 bin euro teklif etti.

1 MİLYONDAN FAZLA İNDİRİM 

Galatasaray’dan net 1.75 milyon euro maaş alan ve bu maaşında %15 indirime giden Akbaba ile 2 yıllık daha sözleşme yapmak isteyen sarı-kırmızılı yönetim, milli futbolcunun maaşını 700 bin euroya çekmesini talep etti.

GÖRÜŞMELER MAYIS SONUNA BIRAKILACAK 

Akbaba’nın 2 yıllık yeni sözleşme ve 700 bin euro maaşa “evet” dememe ihtimaline karşılık, Galatasaray Yönetimi, sözleşme görüşmelerini Mayıs ayı sonuna bırakacak ve seçim sonrası yeni ya da devam edecek olan yönetimin bu kararı vermesini sağlayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın