Galatasaray’da Olay Emre Akbaba Kararı!

 Galatasaray’da Olay Emre Akbaba Kararı!
Okunuyor Galatasaray’da Olay Emre Akbaba Kararı!

Bir türlü beklenen performansı sergileyemeyen Emre Akbaba ile yol ayrımı gündemde. Yıllık 9.2 milyon TL kazanan Akbaba’nın gönderilerek bütçede yer açılması planlanıyor.

Devre arasında en az iki takviye yapmayı planlayan Galatasaray’da iç transfer görüşmeleri sezon sonuna bırakıldı. Belhanda, Emre Akbaba, Ömer Bayram, Emre Taşdemir, Şener Özbayraklı, Linnes, Donk, Etebo ve Saracchi’nin sözleşmeleri sona eriyor, Arda ve Babel’in ise opsiyonları bulunuyor. Fatih Terim ve yönetim, oyuncuların performansına göre sezon sonunda karar verecek.

Yeni teklif yok

Takımda kalma olanağı en düşük Emre Akbaba görülüyor. Galatasaray 2018-19 sezonunda Alanyaspor’dan 4 milyon Euro’ya alınan ancak hayal kırıklığı yaratan Emre ile devam etmeyi düşünmüyor. Yıllık kazancı 9.2 milyon TL olan Emre’nin gidişi bütçeyi de rahatlatacak. Sözleşmesinde Avrupa’ya geçerli 15 milyon Euro ‘lük çıkış opsiyonu bulunan 28 yaşındaki hücum oyuncusuna Galatasaray yeni teklifte bulunmadı.

Sakatlıklar yakasını bırakmadı

Emre Akbaba Galatasaray’a transfer olduktan sonra 2 kez ağır sakatlık yaşadı. Milli yıldızın ayak tarak kemiği kırıldı ve 4 ay sahalardan uzak kaldı. Daha sonra ise fibula ve tibia kemikleri kırıldı ve yaklaşık 7 ay daha forma giyemedi. Akbaba bu sakatlıklardan sonra beklenen performansı ortaya koyamadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın