Galatasaray’da Fatih Terim, 2 İsme Neşteri Vurdu

 Galatasaray’da Fatih Terim, 2 İsme Neşteri Vurdu
Okunuyor Galatasaray’da Fatih Terim, 2 İsme Neşteri Vurdu

Galatasaray yeni sezon hazırlıklarını yaparken flaş gelişmeler yaşanıyor…

Sarı-kırmızılıların 38. başkanı seçilen Burak Elmas, seçim öncesi söz verdiği gibi ilk işi Fatih Terim’i yeniden Florya’ya döndürerek yaptı

Yönetim kurulunda görev dağılımlarının da belli olmasıyla birlikte Fatih Terim’in futboldan sorumlu tek isim olacağı ortaya çıktı.

Deneyimli teknik adam futbola dair tüm konularda direkt olarak Burak Elmas’a bağlı olacak ve arada başka bir yöneticinin adı geçmeyecek. İkili, Florya’da ilk toplantısını geçtiğimiz günlerde yaptı.

Geride kalan sezonda A takım bütçesi 56 milyon Euro olan Galatasaray’a TFF tarafından 546 milyon TL harcama limiti koyuldu. Bankalar Birliği anlaşmasına göre yüzde 20 tasarrufa gitmek zorunda kalan sarı-kırmızılı kulüpte yeni başkan Burak Elmas ilk iş olarak genel kurula yönetimin belirlediği bütçesini onaylatacak ve üyelerden harcama yetkisi alacak.

İŞTE YOL HARİTASI

İşte Elmas ve kurmaylarının Galatasaray takımı ile ilgili yol haritası:

Bir ay içinde 200 milyon TL’yi bulan futbolcu alacağı, maç başı ve puan primleri, bonservis taksitleri ve lisanslar için vergi borcu ödenecek.

40 MİLYON EURO’YU GEÇMEYECEK

Sözleşmelerde mevcut durumda 27 milyon Euro garanti ücret yazan futbol takımının maliyeti teknik heyetle birlikte 40 milyon Euro’yu geçmeyecek şekilde düzenlenecek.

OZORNWAFOR VE SEKIDIKA YOLCU

Yabancı kontenjanını boşaltma adına performansları yetersiz görülen Valentine Ozornwafor ve Jesse Sekidika ile yollar ayrılacak.

YÜKSEK MALİYETLİLER GÖNDERİLECEK

Falcao, Feghouli gibi yüksek maliyetli sorunlu yıldızlar elden çıkarılmaya çalışılacak. Terim’in sol beke, orta sahaya ve kanatlara istediği transferler, PSV maçına kadar gerçekleşecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın